Dobrý den je mi 15 let před 3 lety jsem mela autonehodu se sestrou ja přežila zazrakem ona zemřela o

3 Počet odpovědí:
Dobrý den je mi 15 let před 3 lety jsem mela autonehodu se sestrou ja přežila zazrakem ona zemřela od te doby se mi to vraci nikdy jsem to nemela jako teď tak silne deprese ještě do toho mi zemřel na vánoce brácha a tatu mam v nemocnici. Posledni dobou ani poradne nespim porad placu v noci se i treba z tech snu strachy budim už nevim co mám dělat z mamou moc dobře nevycházim a zda se mi že nežiju ale že přeživam ze dne na den.... Sem ze všeho taak vyčerpana. Kamarady nemam všichni se mi smějou ani moc z nikym nemluvim od te autonehody jsem takova ticha.... Předem děkuji za odpověď
Dobrý den,
předně Vám chci vyjádřit hlubokou účast nad takovými velkými ztrátami. Život Vás těžce zkouší.
Podle toho co popisujete, trpíte posttraumatickou stresovou poruchou, což je reakce na takto těžké a bolestné zážitky. Pokud člověk nevyhledá odbornou péči ihned po traumatu, trauma se může rozvinout ve Vámi popisované příznaky. Navíc když se ztráta opakuje je to další zátěž. Požádejte svého pediatra o doporučení k psychologovi. Nespokojte se pouze s léky a začněte s psychoterapií. Na zahojení takovýchto ran bude třeba nejspíš dlouhý čas a laskavé terapeutické vedení. Věřte, že z traumatu se dá vyjít silnější a znovu nalézt sílu i radost pro život. Vyhledejte nejlépe klinického psychologa ve Vašem regionu nebo někoho s psychoterapeutickým výcvikem. Jako první pomoc doporučuji krizové centrum nebo krizovou linku ve Vašem regionu. I tam, můžete dostat kontakty na dobré odborníky. Přeji hodně sil a štěstí na cestě.
H. R.