Dobrý den, jako malá jsem byla v dětském domově. Pak sem se seznámila s přítelem, vše bylo krásný pak se nám narodil syn kterému je teď rok a půl a od té doby co se narodil náš vztah klesá ke dnu... Udělala sem jednu velkou chybu za kterou mě teď on i jeho rodina nemají rádi, uvědomují si co sem udělala ale přesto vidim chybu v nich a ve všech v mém okolí... Nevím proč se to děje chci to změnit a potřebovala bych pomoc. Myslím si že mám poruchu osobnosti a bojím se co zase se stane... Chci to změnit a proto Vám píšu.. Zajímá mě jestli mám zajít k psychologovi nebo k psychiatrovi. Prosím o váš názor. Děkuji

Mgr. Klára Gajdušková, MA
Psycholog, Psychoterapeut
7 názor

Dobrý den, souhlasím s tím, co píše kolegyně, Doplnila bych, že výhodou, pokud vyhledáte psychiatra, je i to, že Vám může předepsat léky, pokud usoudí, že je to pro Vás vhodné. Na druhé straně, diagnozu může stanovit i psycholog. Nejdůležitější je, abyste mluvila s člověkem, ke kterému budete mít důvěru. Prožít dětství v dětském domově je samo o sobě objektivně velmi těžké. Jedním z hlavních problémů dětských domovů je právě to, že děti často nejsou připraveny na reálný život jak v rovině psychosociální, v rovině mezilidských vztahů, tak v rovině praktických zkušeností. Máte plné právo vyhledat odbornou pomoc a není na tom vůbec nic špatného. Moc Vám držím palce a přeji hodně sil. Srdečně Klára Gajdušková

Dobrý den, narození syna mohlo spustit staré nezpracované témata, mohla jste se vnitřně leknout, mohlo toho být na Vás mnoho, a pak se mohla stát ona chyba, o které píšete, a o které tuším, jaká je. Pokud jste vyrůstala v dětském domově, Vaše nitro může obsahovat zranění opuštění, odmítnutí, zrady, možná i jiné. Pocit, že nejsem dost dobrá. Pak se narodí dítě a toto všechno vypluje na povrch. Nové dítě může mít hodně pozornosti. Avšak Vaše vnitřní dítě potřebuje lásku také a nejen to. Potřebuje zahojit, bude volat po pochopení, pozornosti, péči. Jenže se v mezidobí stala chyba, možná v důsledku toho, že jste mohla chtít utéct ze všeho (?) A pochopení od blízkých nepřichází. Tak dochází k velkému rozporu. Klíčem a řešením je uzdravit to staré, abyste mohla žít nové a být báječnou mámou pro syna i milující partnerkou, která se nebude ničeho bát. Můžete to dokázat a můžete harmonizovat to, co nyní společně máte a můžete společně vytvářet novou lepší budoucnost pro všechny zúčastněné. S velkou podporou na dálku, Veronika Neumannová

Stále hledáte odpověď. Položte další dotaz