Dobrý den, jak je prosím možné zlepšit diagnostiku angíny? Poslední dva roky mě trápí opakované angí

1 Počet odpovědí:
Dobrý den, jak je prosím možné zlepšit diagnostiku angíny? Poslední dva roky mě trápí opakované angíny (5x ATB za dva roky). Řeším to jak s praktikem, tak s ORL a imunologem (mám IgA deficit). Přijde mi však, že pokud se u mě příznaky objeví například v pátek odpoledne nebo v sobotu, a ihned nasadím vše co mám a umím (kloktadlo, pastilky typu neo-angin, Priessnitzův zábal, odpočinek), tak než se v pondělí dostanu k praktikovi, tak příznaky jsou již tak malé, že to nevypadá jako angína. Samozřejmě, možná to angína skutečně není. Z mojí zkušenosti jakmile přejdu do běžného režimu fungování, tak se příznaky vrátí. Příznaky myslím únava, nízká energie, bolest hlavy, mírná bolest krku a občasně i droboučké čepy v krku na mandlích. Díky
Dobrý den, myslím že ve děláte správně - nasadíte doporučené prostředky hned v počátku potíží - tak se pak nemusí vůbec rozvinout. Jinak diagnostiku nechte na lékaři osobně spočívá ve zjištění, že se jedná o bakteriální infekci - to je důležité, protože na virovou infekci atb nezabírají, naopak oslabuji ještě více Vaši imunitu u stavu, kdy máte deficit IgA protilátek na sliznicích. Určitě přehodnoťte i životní stal - jídlo (jeho kvalitu), dostatek odpočinku, spánku, umět pracovat se stresem - to je stejně důležité jako léky. S pozdravem