Dobrý den. Co by mohla znamenat občasná bolest žeber? Např. 2 hod - den boli a pan to prejde, ale ne

1 Počet odpovědí:
Dobrý den. Co by mohla znamenat občasná bolest žeber? Např. 2 hod - den boli a pan to prejde, ale neboli casto. Může to souviset s pohyblivými boulickami ( jsou zde dlouho, ještě i před tím než bolest začala, jsou i po celém těle- takže asi tukove, ale jsou zde i 2 větší - mohou to být cysty nebo také tukove boulicky? Nijak neboli, nevadí, mají cca 1,5 cm) Musí se občasná mírná bolest řešit pokud nevadí? V minulosti bylo mírně zablokované žebro.
Dobrý den, jsou bolesti jednostranné (vpravo nebo vlevo) a v jaké úrovni (na hrudníku nahoře nebo dole) nebo ve stejnou chvíli na obou stranách? Na přední nebo zadní straně hrudníku? Mohou být také projevem nějakého vnitřního onemocnění (např. bolesti na pravé straně hrudníku dole - vpředu nebo i vzadu- mohou být známkou onemocnění žlučníku apod. Objevují se bolesti na stále stejném místě nebo se lokalizace mění? Občasné svíravé bolesti na hrudníku mohou být kromě problémů se srdcem také záležitostí latentní tetanie (z nedostatku hořčíku). Nejčastěji to ovšem opravdu jsou zablokovaná žebra, kde ale dle mých zkušeností bolest sama od sebe tak rychle nepřejde. Kromě toho opakované blokády stále stejných žeber mívají často primární příčinu buď v oblasti některého vnitřního orgánu nebo na jiném místě pohybového systému, které je mnohdy vzdálené od samotného místa bolesti. Velmi pravděpodobná se mi zdá také příčina, kterou uvádíte - ty "bouličky". Často to bývají nezhoubné tukové nádorky (lipomy), které mohou být rozesety pod kůží na více částech těla. Většinou jsou spontánně nebolestivé, ale pokud jsou umístěny těsně nad kostí (třeba v blízkosti žebra), může být potom tlak na ně bolestivý a teoreticky by takový útvar mohl být i zdrojem Vašich potíží. Operačně bych si takový útvar nechal odstranit v případě, že by mě opravdu obtěžoval ať už častými nebo silnějšími bolestmi, jinak ne. S pozdravem MUDr. Petr Gloza, rehabilitační lékař