Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jestli byste mi mohli dát nějaký tip na hledání správného psycholo

2 Počet odpovědí:
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jestli byste mi mohli dát nějaký tip na hledání správného psychologa? Jsem mladá ale i přesto jsem postupem času narazila na hodně těžkých životních situací, které mi pomohly k vyvinutí nejrůznějších psychických problémů. Nikdy jsem nepostoupila diagnostice, protože jsem o tom nemohla říct rodičům, takže jediné co mám jsou mé vlastní doměnky že mám nejspíše celou kupu problémů, od deprese (která ani nevím jestli třeba není spíše bipolar disorder II) až po DID nemoce.. Posledních pár týdnů se můj stav jen zhoršuje a ani nevím jestli mi může být pomoci, jsem absolutně demotivovaná, pomalu jsem se chtěla už vzdát i hledání profesionální pomoci jako psychologa. Dříve jsem měla dva - dvě příjemné paní psycholožky - jednu když jsem ještě ukončovala střední, chodila jsem k ní pravidelně rok. Potom jsem se přestěhovala do Prahy a začala jsem chodit k jiné, taky velice milá, byla univerzitní psycholog pro studenty, ale z té vysoké školy jsem se už odhlásila, takže k ní nemůžu pokračovat chodit.
Můj problém je, že v daném stavu se mi cokoli, kterákoli činnost, dělá velice ztěžka a nemám z toho absolutně žádnou radost. A představa toho, že bych si teď měla najít psychologa, kterému bych musela zase odříkat všechny své problémy.. nevím. Radši bych se na to "vybodla" a šla si lehnout, doufajíc že mi bude další den lépe, ale objektivně vím, že mi lépe jen tak - samo od sebe - už být asi nemůže, potřebovala bych pomoc.
Možná je to více leností, než depresí, já už ani nevím, ale chtěla bych, prosím, poradit, jak bych si měla najít nového psychologa a jak dál postupovat, protože teď se mi to zdá jako beznadějná činnost.
Omlouvám se za tak dlouhý dotaz ale potřebovala jsem to alespoň někomu sdělit.
Děkuji.
Dobrý den, rozumím tomu únavnému procesu, který se vám může jevit, při začínajícíh terapiích. Také váš pocit nejistoty ve stálosti si někoho najít, s kým by jste pracovala delší čas.
V podstatě nemusíte odříkávat nic. Stačí jen pojmenovat problém a můžete na sobě začít pracovat. Do ničeho se nenuťte, až příjde ta správá chvíle, poznáte to. Zatím můžete zkusit i jiné cesty, možností je na tomto světě nespočet :)
Krásný den.