Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jaké léky obsahující amfetamin jsou dostupné v Čechách na předpis?

1 Počet odpovědí:
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jaké léky obsahující amfetamin jsou dostupné v Čechách na předpis? Brala jsem pár týdnů předepsaný Ritalin ale žádné účinky se k mému zklamání nedostavily. Ráda bych tedy zkusila užívat např. Adderall, pokud je možné si ho nechat předepsat od psychiatra? Případně je možnost brát Modafinil, i přesto že netrpím přímo narkolepsií? Mám abnormální EEG, velmi zvýšenou theta aktivitu (často je aktivitou hlavní namísto alfy) a jsem tak často ospalá, neschopna jakékoliv psychicky náročnější aktivity, často tyto stavy vedou i ke klinické depresi... Jsou nějaké léky - stimulanty na předpis, které by mi mohli pomoci s únavou, soustředěním a ADD? Děkuji.
Dobrý den, problematikou narkolepsie se nezabývám, Vámi uvedené léky - psychostimulancia , anorektika s rizikem závislosti nepředepisuji. Píšu pouze jako dětský psychiatr methylfenidát či atomoxetin k ovlivnění ADHD či ADD symptomatologie,ale ty Vám jak píšete nesedí. Více se jedná asi o problematiku neurologickou. Neumím Vám tedy erudovaně poradit. Je třeba oslovit Centra pro poruchy spánku a bdění , spánkové laboratoře.Hodně štěstí a vždy zvážit benefit daného léku, který musí převážit nad nežádoucími účinky.