Dobrý den chtěla bych se zeptat stres s cestováním autobusem a vlakem nevím jak se zbavit Děkuji za

3 Počet odpovědí:
Dobrý den chtěla bych se zeptat stres s cestováním autobusem a vlakem nevím jak se zbavit Děkuji za odpověď
Dobrý den, jak sama můžete vědět, tak obavy z jízdy hromadnými prostředky nejsou z velké míry založené na reálném nebezpečí, proto je dobře že se obracíte na odborníky z oboru psychologie. Vaše obtíže nejsou odrazem slabé vůle, ale něčeho, co jednoduše nemáme pod kontrolou, přestože bychom si to přáli.

Je možné kontaktovat KBT psychoterapeuta, který se zabývá fobiemi a iracionálními strachy. Společně s ním můžete omezit tento strach. Výše uvedený KBT směr psychoterapie je zaměřený na konkrétní obtíže a může být velice prospěšný a efektivní, co do počtu sezení a efektu terapie.
Nebývá však výjimkou, že lidé jsou celkově úzkosní a tak nebývá někdy k prospěchu se zabývat pouze jízdou v dopravních prostředcích, ale úzkost-stres pojmout šíře a začít se více zabývat hlouběji tím, co se ve Vaší psychice děje, že "jančí" když má přijít na dopravu. Terapie bývá zpravidla delší a nepřináší hned nutně úlevu, ale efekt má na více oblasti v životě.
Bývá pravidlem, že s psychologem, než se pustíte do terapie či práce na stresu, se dohodnete na několika sezeních, kdy společně posoudíte obtíže a on se může vyjádřit k jejich řešení a o vhodnosti té, či oné metody.
Držím palce v řešení a práci na Vašich obtížích.