Dobrý den, chtěla bych se zeptat ohledně své situace: na horní jedničce mi byl vrtán kaz, bohužel b

1 Počet odpovědí:
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat ohledně své situace: na horní jedničce mi byl vrtán kaz, bohužel byl asi hluboký a zasahuje mi do nervu v zubu a tak mě to bolí při skusu. Zubařka mi všechno ještě jednou opravila, ale je to pořád stejné. Myslíte, že už není jiná možnost, jak zub ošetřit, než ho úplně umrtvit? Není v něm zánět, nebolí mě ani spontánně, opravdu jenom při skousnutí. Nechce se mi ho nechat umrtvit, bojím se, že tak zub ztratí barvu, zešedne a bude také hodně křehký. Což mi obavou o jeho nalomení stejně kousání naruší. Nevím si s tím rady. Poraďte mi prosím, jak se v tomto případě rozhodnout. Popřípadě by mě zajímalo, jestli by opravdu po umrtvení zub hodně ztmavl a byl tak křehký.

Děkuji moc
Dobrý den. Pokud zub bolí na zkousnuti, je velmi pravděpodobně už mrtvý a potřebuje další ošetření. Pokud se udělá dobře, zub ani neztmavne a jeho pevnost se také příliš nesníží. Musí se ale udělat dobře.
Dr. Lacina