Dobrý den, chtěla bych se Vás zeptat, než zavítám případně k doktorovi, který mě pošle v zápětí domů

2 Počet odpovědí:
Dobrý den, chtěla bych se Vás zeptat, než zavítám případně k doktorovi, který mě pošle v zápětí domů s tím, že jsem v pořádku. Trápí mě paměť. Je mi 20 let. Vždy jsem měla skvělou paměť, bujnou fantazii, bohatou slovní zásobu. Na základní škole jsem psala výborné slohové práce, doma jsem vymýšlela různé povídky a byla moc dobrá např. ve slovních hrách. Na střední se vše změnilo. Při zadání slohovky hledím a nic mě nenapadne. Někam jdu a nevím kam. Mamka mi může desetkrát říct, napsat sms pak na facebook a pro jistotu zavolat ať třeba vytáhnu maso z mrazáku a já zapomenu, ikdyž se na to snažím myslet. Když chci říct obyčejné slovo ve větě, tak si nedokážu vzpomenout. Např. chci říct slovo hrášek a říkám: „No takový to malý, zelený, kulatý..no malý kuličky..” a až dotyčný uhádne uvědomím si, co jsem chtěla říct. Začínám se i špatně vyjadřovat a skloňovat třeba: „Já bych si vzala ten rajče... ehm teda to rajče.” atd. Nepamatuji si jména známých, nebo vím odkud daný obličej znám, ale nevím odkud a až mi to dotyčný připomene vzpomenu si. Vše si zapisuju, protože se bojím, že zapomenu. I v obyčejné věci jako je hádka s přítelem zapomenu, proč jsme se začali hádat a opravdu ikdyž se snažím sebevíc, nevybavím si, co mu vyčítám nebo proč se dohadujeme. Nepamatuju si kdy se co stalo, dokážu se splést i o tři roky a můžu tvrdit, že v Bulharsku jsme byli stoprocentně v roce 2017 a ono to bylo třeba 2015. Nejvíce mě trápí, že si nevybavím obyčejná slova a nedokážu je zasadit do věty. Stále se to zhoršuje a děsí mě představa, že budu zapomínat slova a neumět se vyjádřit. Studuji SŠ pedagogickou a jako učitelka v MŠ bych se měla správně vyjadřovat. Prosím poraďte mi jsem zoufalá.
Dobrý den, doporučuji navštívit psychiatra a nechat si udělat podrobné vyšetření. Může jít o prostou psychickou poruchu - depresivní ladění, úzkostná porucha...ale mohlo by jít o o počátek nějakého závažnějšího onemocnění. Vždy je lepší vše podchytit včas, léčba je pak snadnější a účinnější. Držím palce!