Dobrý den, chtěla bych poradit ohledně problému který má moje mamka. Stávalo se to tak jednou za mě

1 Počet odpovědí:
Dobrý den,
chtěla bych poradit ohledně problému který má moje mamka. Stávalo se to tak jednou za měsíc, kdy ráno vstane(který koliv den sobota,uterý...)a je ji strašně špatně, zvrací, má průjem a strašně jí bolí hlava a jestli si vezme prášek tak ho hned vyzvrací, nic nepomáhá. Ten den neni schopná nic dělat jen leží a spí..a bolest přejde okolo 14 hodiny odpolední a až poté neco málo sní a napije se. Byla už i na rentgenu hlavy, i neuroněco vyšetněří u svého obvodního lekáře a také nic nezjistili. Poslední půl rok to má stále častějí a nic nepomáhá. Mohli byste mi prosím něco,nebo někoho doporučit kdo by jí objasnil co se s ní vlastně děje?
Moc děkuji za odpověď.
dobrý den, může se jednat o typ migrény, kterou by měl neurolog rozpoznat a nasadit adekvátní léčbu, která by zřejmě měla být preventivní a pravidelná, tedy brát lék preventivně každý den aby k záchvatům vůbec nedocházelo, protože užití léku až záchvat začne již bývá pozdě a lék se nestihne vstřebat a účinkovat, problém je často spojen s ženským přechodem, tedy vlastně způsoben kolísáním a poklesem produkce pohlavních hormonů, samozřejmě je potřeba vyloučit problém s tlakem, očima, vyloučit nemoc jater, ledvin a jiné, samozřejmě pokud se nenajde nic jak se říká, je diagnoza migrény nejpravděpodobnější a na její potvrzení by mělo stačit že pomůže nasazená protimigrenozní léčba, samozřejmě pokud se stav nebude lepšit, resp. zhoršovat, je potřeba pátrat dále.