Dobrý den, celý život jsem úzkostnější povahy, ale po porodu se mi začaly vyskytovat stavy kdy ne

celý život jsem úzkostnější povahy, ale po porodu se mi začaly vyskytovat stavy kdy nemohu pořádně mluvit s druhými lidmi, stává se mi, že při komunikaci a přímém pohledu do očí se mi třese hlava. Čím víc na to myslím, tím nepřirozeněji se chovám a nejsem pomalu schopna se soustředit na to, co druhý člověk říká. Je možno ještě takové stavy zvládnout čistě pomocí psychoterapie?ráda bych se vyhla AD.
Předem děkuji za odpověď
Milá neznámá,
doporučuji skutečně pravidelnější střednědobou psychoterapii. Na základě 1 až 2 konzultací by bylo vhodné zvážit, zda stavy zvládnete prací na sobě nebo by bylo vhodné kombinovat AD s psychoterapií a nebo třeba i jen příležitostně užít anxiolytikum (např. Neurol). Můžete vyzkoušet i homeopatika - někdy pomáhají.
Držím palce a s chutí do práce :) .

Dobrý den, psychoterapií jde zvládnout monohé. Asi ne úplně všechno, ale nikdy to nevíme, dokud to s klienty nezkusíme. Chtěla bych Vás podpřit v tom, abyste si dala šanci potíže zmírnit nebo odstranit tím, že posílíte svou osobnost, sebevědomí a své komunikační schopnosti. Což je cesta psychoetrapie. Vedle AD je možné jít cestou celostní medicíny. Vyzkoušejte různé cesty- jsou zde, i když nemůžeme vždy dohlédnout za první zatáčku. Pokud jste z okolí Brna, ráda Vám v obojím pomohu :) Elia terapie