Dobrý den byla jsem na MR páteře a ráda bych znala výsledek. Ve zprávě stoji: Napřímená bederní lor

1 Počet odpovědí:
Dobrý den byla jsem na MR páteře a ráda bych znala výsledek. Ve zprávě stoji:
Napřímená bederní lordóza.
Obratlová těla bez posunů, bez kompresí, bez ložisek.
Lehce snížený meziobratlový disk L5/S1 s mírně sníženou intenzitou signálu při incip.degener. změnách, jinak meziobratlové disky normální výšky a intenzity signálu.
Primární šířka páteřního kanálu přiměřená, sagitálně 15-16 mm.
Míšní koncis zasahuje do úrovně L1/2, zachycená část míchy bez myelopatie.
Mediální protruze disku L5/S1 asi 4 mm o široké bázi, intraspinálně v lehkém kontaktu s odstupujícím kořenem S1 bilat. Neuroforamina hraniční šíře.
Kloubní štěrbiny intervertebrálních kloubů přiměřené šíře, bez nápadných návalků okrajů kloubních ploch.
Facetová cysta při levém interverteb. kloubu L5/S1.
Res:
mediální protruze disku L5/S1 v lehkém intraspin. kontaktu s kořenem S1 bilat.

Bolí mě levá část beder a bolest vystřeluje do levého stehna a lýtka. Ráda bych věděla co se s tím dá dělat. Mimo obstřiků. Je mi 35 let a už cca rok trpím bolesti zad, poslední měsíc bolesti nohy.
Moc děkuji za informaci.
Krásný den,
podrobné vysvětlení nálezu by vám měl dát váš lékař, já se to pokusím jednoduše shrnout. Máte výhřez meziobratlové ploténky, který se lehce dotýká nervů, které odstupují z míchy. Proto také cítíte bolest ve stehně a v lýtku. Rozhodně to však není konečná diagnóza! Výhřez se může vstřebat. Dobrým pomocníkem je fyzioterapie - po vyšetření můžeme stanovit vhodný způsob terapie a zmírnit vaše obtíže.
Pokud budete mít další otázky, určitě se neváhejte zeptat.

Mgr. Eva Procházková, fyzioterapeutka