Dobrý den, asi před měsícem jsem si občas přeležela ruku a poté mě bolelo to natáhnout ale říkala js

2 Počet odpovědí:
Dobrý den, asi před měsícem jsem si občas přeležela ruku a poté mě bolelo to natáhnout ale říkala jsem si že je to jen z přeležení tak to neřešila. Před týdnem mě ten loket začal bolet silně a pořídila jsem si ortézu a bolest tlumila ibalginem, jenže po 3. dni přestaly prášky na bolest účinkovat tak jsem šla na chirurgii a tam mi dali antibiotika a něčím to namazali. Po 2 dnech jsem měla kontrolu a bolest byla snad ještě horší tak mě poslali na sono kde se nic nenašlo, znovu namazali a poslali domu a že při dalších potížích mám jít na neurologii. Naštěstí jsem tam šla hned protože pan doktor z chirurgie mi při popisu bolesti řekl ze to není možné v tu chvíli jsem měla naladu mu něco hodit do obličeje. Bolest z lokte při napnutí vystřeluje silně do palce takové silné mravenčení. Ta bolest přešla do zápěstí ale po dobrání antibiotik mě zase začíná brát loket a jde mi to až do ramene. Momentálně čekám na vyšetření EMG ale to mám až za měsíc a nevím si rady s tou bolestí když prášky nezabírají. Nosím ortézu na loket i na zápěstí a ruku mám v klidu ale neumim si představit že tuto bolest budu snášet ještě měsíc. Nemáte nějaké rady co by mi mohlo pomoci za prášky na tlumení bolesti? Omlouvám se možná píší zbytečně když jsem v péči neurologa ale z té bolesti si nevím rady. Děkuji předem
Dobrý den , podle příznaků , které líčíte , půjde s největší pravděpodobností o cervikobrachiální syndrom. To znamená , že příčina je na krční páteři . Zkuste se rovně posadit , nohy opřete na o celá chodidla , která budou ve stejné ose jako Vaše stehna. Hřbetem ruky zkontrolujte bederní páteř, která by měla být napřímená , ale svaly kolem pateře by měly zůstat měkké .Hlavu nastavte tak , aby obličej byl vertikálně . Poté s představou šuplíku zasunujte bradu a záhlaví jako když zavíráte šuplík u stolu. Vyčerpejte veškerý možný pohyb , nejděte přes bolest a vraťte se do výchozí polohy. Opakujte 10x . Přitom vnímejte , jestli je odezva na ruce. Nesmí se Vám provokovat větší bolest do ruky a dál do periferie . Pokud se bolest nezvětšuje anebo ustupuje z ruky výš, je to v pořádku a pokračujte 5x denně po 10 opakováních .
Pokud by se bolest zvětšovala , Nastavte výchozí postavení hlavy a otočte hlavu k bolestivé ruce , opakujte opět 10x a sledujte bolest . Pokud ruka stále bolí ,zkuste si ji skrčit před břicho nebo třeba položit až na opačné rameno nebo zavěsit za pásek.
Pokud ani tata varianta nepomůže , zkuste z výchozí polohy udělat úklon hlavy opět k bolestivé straně . Opět sledujete vývoj bolesti .
Toto je asi vše , co Vám mohu poradit takto na dálku .