Deprese dospívající dcery

1 Počet odpovědí:
Dobrý den, jak prosím mohu pomoci dceři (12 let), která již půl roku velmi změnila chování. Z veselé usměvavé slečny máme doma zamlklou, samotu vyhledávající věčně unavenou poléhavající samotářku. Přičítala jsem to menstruaci, kterou má také půl roku. Netušili jsme, že je to tak zlé, včera se svěřila nejlepším 2 kamarádkám, že se chce zabít a že už si zkusila lehnout na vlakovou trať. Doma se nechce svěřovat, svěřuje se jen se školou, kde se dobře učí, ale nesvěřuje se se svými pocity. Snad v tom má být i zhrzená láska. Zmínila se, že je doma nuda. Ale vyhýbá se celé rodině a stále se vymlouvá na únavu a učení.Nechci situaci podceňovat. Často tráví čas na telefonu, prý poslouchá písničky. Je na něj velmi ostražitá. Bere ho všude s sebou a nesmíme se ho ani dotknout.
Menstruuje v poslední době častěji. Zprvu byla pravidelná, nyní se doba mezi menstruacemi zkracuje o týden. Normálně jí. Nechce s námi trávit čas, jen s kamarádkami. Když chci s ní a pejskem na procházku, řekne mi, že chce sama, že potřebuje být sama a že si tak nejlépe odpočine. Je v poslední době velmi unavená a jen polehává po celé dny v posteli. Moc děkuji za radu, ráda bych se případně objednala. Podle kamarádek si připadá ošklivá, trpí tím, že rychle roste. Je to jen její subjektivní pocit, Má 162 cm a nohu sice 43, ale boty objednáváme přes internet a takové, které se jí líbí. Tedy jsem myslela, že tento problém jsme vyřešily. Moc děkuji za pomoc!
Dobrý den, děkuji za důvěru, ovšem odpověď není na pár vět a ani ne vhodná k řešení veřejně. Jisté je, že situace je vážná a potřebujete ji řešit, pokud se mnou, prosím raději zavolejte nebo napište do mailu, domluvíme se . Aktuálně ale mám první volné termíny až v březnu, a vy potřebujete pomoc hned, tak se klidně rozhléděte i po někom z kolegů. Přeji brzké uzdravení. J. Kodýtková