Bolesti v oblasti bederní páteře dlouhodobě.

3 Počet odpovědí:
Dobrý den pane doktore!
Žádala jsem o pomoc ohledně dloiuhodobých velkých bolestí bederní páteře.Odpověděl mi Váš kolega,Doc.Mudr.DK.Abych se přiznala,jsem tak trochu v rozpacích,spíš zmatená.K panu doc.jsem se měla přihlásit na ambulanci.Jenže nemám potřebné dokumenty ihned k dodání.Moje paní dr,neuroložka má do 5.9.dovolenou,takže na CT event.MR mohu jít až se vrátí a dá mi žádanky.Sám víte,že to není ze dne na den.
K samotnému problému.V roce 1988 mě operovali bederní páteř poprvé,byly v oblasti L 4,L 5 srůsty.Již tenkrát mi bylo řečeno,že jsem si vybrala to nejhorší,protože budu mít až do smrti bolesti.
Druhá operace proběhla už v rekonstruované NCHFN Olomouc,asi 2014-15.Brněla mi noha od lýtka až k palci na levé noze.Vyčistili mi nervový kanál,problémy z vélké části zmizely,k dnešnímu dni necítím celý nárt.
Poslední vyšetření proběhlo letos v dubnu,kdy mě poslala má neuroložka na rtg.beder.páteře.Přepisuji:....snížen mezoobratlový prostor pod L 4,5,Th 12-L2,artr.lem.krycích hran obratl.těl,Ventr i later osteofyty,posun S 1 dorsálně.
K dnešnímu dni mě sužují velké bolesti v této oblasti páteře,nevydržím chodit.Pokud mám ty nejsilněší bolesti,pak brní obě kolena a necítím v této dotek na kůži.Navíc se mi bolesti komplikují s ortoped.operací kolena TEP-letos v květnu.Koleno nebolí,zato ta páteř.......stojí za to.RTG-12.4.t.r.

Prošla jsem v minulých letech CT i MR vyšetřením.Chodila i na PRTy do Vojenské nemocnice.Nebylo nijak zvláštní zlepšení.
Budu moc ráda,pokud mi odpovíte,abych podnikla další kroky ke zlepšení mého zdrav.stavu.
Předem děkuji za odpověď.AM
Pokud jste u nás na NCH FN Olomouc po operační léčbě a potíže se vracejí objednejte se na kontrolu přímo k lékaři, který Vás operoval ( pokud to víte který to byl ) nebo do spondylochirurgické ambulance, která je každý čtvrtek dopoledne.