Bolest při vyprazdňování

1 Počet odpovědí:
Dobrý den,
asi před třemi měsíci jsem objevila na toaletním papíře krev. Následující den při vyprazdňování jsem pocítila neuvěřitelnou bolest, která mě provázela už při každé stolici opět s pár kapkami krve. Po čtyřech dnech krev ustala, ale bolest ne, proto jsem začala s koupelemi v dubové kůře a s gelem též z dubové kůry. Po týdnu bolest kompletně ustala, ale já byla i nadále vystresovaná z každé defekace. Asi po 2 týdnech se bolest dostavila v podobě štípnutí při stolici. To jsem ignorovala, jelikož to bylo snesitelné. Ovšem dnes se mi opět vrátila nesnesitelná bolest, ale bez kapek krve. Často mám zácpu, která trvá i 4 dny, přitom se snažím jíst zdravě a piji nejméně 2 litry vody denně. Není pozdě řešit tento problém nechirurgickou cestou? Je mi teprve 21 let. Prosím Vás o radu. Předem děkuji za odpověď.

Alžběta
Dobrý den, nejpravděpodobněji se bude jednat o trhlinu řitní,latinsky fissura ani.Doporučuji jednoznačně vyšetření u proktologa,který Vám navrhne příslušnou léčbu.
MUDr.Zbyněk Dvořák
Privátní proktologická ordinace
Senovážné nám. 22,Praha 1