Bolest oka přes víčko

Dobrý den paní doktorko, ráda bych se zeptala je mi 22 let nosím kontaktní čočky a v minulosti jsem trpěla dost na záněty ať už spojivek nebo rohovky. Moje oční lékařka to vždy řešila očními kapkami s kortikoidy. Poslední dobou mě trápí velká suchost oka, na doporučení tedy kapu umělé slzy. Nic méně cca 2 měsíce mě trápí bolest oka přes víčko a občas při mrkání oko pálí nebo píchá. Moje doktorka na moje upozornění nereaguje, udělá mi výtěr oka jestli tam není zánět a když není tak mi řekne ať si pořádně kapu. Navštívila jsem tedy jiného očního lékaře a prakticky to samé.Momentálně nosím brýle abych si čočkami ještě nějak neublížila a kapu umělé slzy. Mohla by Jste mi prosím poradit co s tím ? Velice děkuji za odpověď
Dobrý den.Pokud máte po k.č. takové velké potíže,už bych rozhodně čočku do oka nedávala!!!Tím bych začala.Pokud se vše pěkně zahojí a budete mít klid,je možné přistoupit k operačnímu řešení dioptrii.To,že Vás oko zlobí po zánětech rohovky je opravdu normální a nic jiného než lumbrikační terapie(umělé slzy) v době klidu(bez zánětů)neexistuje.Je třeba najít ty správné kapky a ev.mast či gel,které budou zabírat.Při těžších stavech doporučuji kapat HyloGel co 1hodinu a Vit A mast na noc(ev i ráno)...Přeji Vám hodně trpělivosti a úspěšnost při správném kapání. P.P.

Dobrý den, bez vyšetření je to velice těžké. Navrhovala bych provést Schirmer test a Break up test k vyšetření slzného filmu, také obarvit rohovku, zda-li tam nejsou skryté epiteliální defekty, které by mohly pobolívání oka způsobovat. Rovněž bych převrátila horní víčko a podívala se na spojivku. Několikrát jsem měla pacienta s obrovskou papilární přestavbou spojivky pod horním víčkem, pro které byla východiskem jedině laserová operace, nebo brýle doživotně, protože přestali v oku tolerovat kont.čočky. Určitě je teď dobré používání kont.čoček omezit na minimum. Nic jiného, než pořádné oční vyšetření, neumím poradit.

Obdobné otázky