Biometrie plodu

1 Počet odpovědí:
Dobrý den, pane doktore,
mockrát Vám děkuji za odpověď o biometrii plodu. To jak bude velké miminko je mi jedno, jen mi jde o to, aby nemělo nějakou vrozenou vadu, protože mi BPD přišlo vysoké. Jste velmi hodný a proto bych na Vás ráda směřovala ještě jeden dotaz. Teď momentálně jsem 24+5tt a ráno si dělohu hezky nahmatám ale pouze k pupku a takhle už to mám asi od 20tt,všude čtu jak by už měla být 7cm nad pupek. Pan doktor mi nikdy dělohu nemeril a ani nikam (velikost fundu) nezapisoval a s otázkami mě odbyde. Mám poměrně dost malé bříško. Mohl by to být nějaký problém, že je pouze k pupku? Ve 23+4tt mělo miminko 572g.
Milá paní, je dobře, že máte starost o miminko, zcela jistě je a bude vše v pořádku. Jak bude miminko veliké by Vás zajímat mělo, protože rodit 4 kg dítě není "žádná legrace" , zvlášť pokud budete rodit poprvé. Co se týká velikosti délky - tak se měří symfýza - fundus ( SF) - to je vzdálenost mezi sponou stydkou a koncem dělohy - a pro 24. týden F=´P, to znamená, že děložní fundus sahá právě po pupek. Takže je to v pořádku. Pokud hledáte něco na internetu, čtěte jen věrohodné informace a odborné články, a ne, co píše někdo, kdo těm věcem nerozumí. Ještě Vás poplete a znejistí. když bude něco třeba, znovu napište. Držím palce. MUDr. Luděk Fiala