Alternativní řešení fimózy

1 Počet odpovědí:
Mám fimózu, ale do obřízky se mi hodně nechce a je pro mě až nejzažším řešením. Proto jsem si z Anglie objednal silikonové kroužky Phimocure, s jejichž pomocí se mi již několikrát podařilo předkožku výrazně rozšířit do té míry, že již bylo možné ji bez erekce přetáhnout. Nějakou dobu to vždy vypadalo nadějně, ale v určitý moment se předkožka zanítila, špatně se hojila a začala se znovu srážet. Po posledním pokusu mám předkožku zanícenou již několik týdnů a nechce se jí zahojit.

Z dosavadní zkušenosti tedy vím, že rozšíření předkožky za pomoci silikonových kroužků je velmi reálné, ale překážkou jsou právě záněty. Chtěl bych se proto zeptat, zda byste mohla doporučit/předepsat nějakou mast nebo jiný postup proti těmto zánětům, který by mi mohl umožnit rozšířit předkožku a vyhnout se tak obřízce. V anglických internetových zdrojích jsem např. narazil na doporučení na betamethason, ale nevím, zda je vhodný na záněty nebo jen na pomoc s rozšiřováním předkožky.

Rád bych se svým problémem zašel k lékaři, ale mám obavu, že se setkám pouze s přesvědčením, že obřízka je jediným možným řešením fimózy. Rád bych svůj problém řešil s lékařem, který by byl ochoten mi seriózně pomoci v mé snaze vyřešit fimózu alternativní cestou a k obřízce přistoupit až teprve tehdy, pokud všechny ostatní pokusy selžou.

Předem děkuji za Vaše vyjádření!
Dobrý den, betametazon je kortikoid, mohl by pomoct spíš na rozšiřování předkožky, v případě zánět se používají masti s antibiotickým nebo antimykotickým účinkem, když se zánět neléčí, nebo se tvoří ragády, nebo když je hojení doprovázeno tvorbou jizevnaté tkáně tak obvykle dojde k zúžení, kdy je vhodná obřízka, když se zánět hojí dobře, obřízka nutná není, s pozdravem, Dr. Friedová