Alkohol a rodina

1 Počet odpovědí:
Dobrý den,
prosím Vás, mám problémy s manželem a jeho pitím alkoholu. Pije v 90 % doma, tajně, přijde často ze sklepa či dílny napitý. Do hospody chodí velmi zřídka a pokud jde, vždy přijde napitý. Nemůžeme spolu chodit do společnosti, protože to vždy skončí ostudou. Oba rodiče měl alkoholiky, pili společně a také výhradně doma. A manželovi se to velmi nelíbilo. Jeho alkohol narušuje fungování našeho manželství. Jsme spolu 25 let a tato situace trvá asi 10-12 let. Proto bych se chtěla poradit, jak mám postupovat, když budu chtít naše manželství zachránit. A také zjistit, zda-li nejsem jen přecitlivělá, jak mi manžel neustále opakuje. Děkuji velmi pěkně a přeji krásný den.
Dobrý den i Vám,
díky za důvěru, se kterou se na mne obracíte. Rozhodně nejste přecitlivělá, jak slýcháváte od Vašeho manžela. Vnímáte velmi dobře, že manžel má problémy s alkoholem, které neřeší. Pokud budete chtít Vaše manželství zachránit, je potřeba, abyste se na tom podíleli oba dva společně. Vy se můžete snažit být manželovi v těžkých chvílích oporou, on však musí sám za sebe chtít svůj problém začít řešit. Návštěvu psychologa můžete zprvu udělat sama, výhledově by se však měl chtít angažovat i Váš muž.
Hodně sil a trpělivosti,
DP