3 letý přecitlivělý chlapec - je to nutné řešit?

1 Počet odpovědí:
Dobrý den, mám dotaz ohledně svého skoro tříletého syna (v prosinci). Jde o to, že je velice citlivý, nevěří si, stále pláče (i kvůli hloupostem), pořád mi je u nohou. Neustále se ptá, zda ho mám ráda a dnes začal na odpovědˇ "To víš že tě mám ráda" přidávat "A bráchu ne?" Přitom si myslím, že se kluci mají rádi (oboustranně). Stále se pusinkují, objímají, mazlí se. Teď se léčíme i na dlouhodobou zácpu (již přes rok a půl).
Nevím, zda s tím nesouvisí to, že s mladším synem mají mezi sebou pouze 12 měsíců. Zda to pro něj nebyl šok. Před porodem to byl veselý chlapec, zdálo se, že bez trápení.
Mám to nějak řešit nebo z toho vyroste? Nerada bych něco zanedbala.
Děkuji
Dobrý den, podle toho, co píšete, to spíš vypadá, že by bylo dobré jít řešení aktivně naproti. Už dětská zácpa je hodně psychosomatická a pokud je ještě i v nepohodě navenek, tak se vyplatí věnovat tomu problému vědomou pozornost. Budete mít větší klid vy i děti. S takhle malými dětmi pracuji přes rodiče, viz na stránkách kineziologie s dětmi. J. Kodýtková