Českobratrská, 441/12, Teplice
Rovnátka - Ortodoncie Teplice Dr. Michal Šedivec (mapa)

Pojišťovna VZP, a.s., Česká průmyslová zdravotní pojišťovna, Oborová zdravotní pojišťovna, + 6 Více

2009 promoce na 1. lékařské fakultě UK, obor Stomatologie 2009-2010 Soukromá stomatologická praxe, Teplice 2010-2013 Stomatologická klinika pro děti...

Sehr nettes Personal und perfekte Arbeit! Pünktliche Termineinhaltung. Ich bin zufrieden. Praxis ist zu empfehlen.

MUDr. Šedivce mohu bez váhání doporučit Vám i Vašim dětem. Měla jsem možnost vidět přístup a postup léčby u mé dcery. Jednalo se o fixní rovnátka. Oceňuji velkou informovanost při postupu léčby a profesionalitu se kterou jsem měla možnost se pravidelně setkávat. Když jsem viděla výsledek a nádherně rovné zuby dcery, rozhodla jsem se po konzultaci s MUDr. Šedivcem, že podstoupím též léčbu. Nyní mám léčbu za sebou a jsem pyšná na krásné rovné zuby. Léčbu mám úspěšně za sebou a v 45-ti letech mám konečně krásné zuby. Zuby jsou vizitka. Jana Vachušková, Praha 6

K panu doktorovi jsem začala chodit ještě v Motole a s jeho prací jsem byla tak spokojená, že jsem po jeho odstěhování dojížděla do ordinace do Teplic téměř 100 km. Je pečlivý, vždycky na mě měl dostatek času a všechny zákroky mi vysvětlil. Rovnátka mám už sundané a zuby mi neustále někdo chválí, jak je mám krásně rovné.

Pana doktora známe již z Motola, kde dříve pracoval. Profesionální přístup k našim dětem. Všem doporučujeme.

Burkoňovi, Pardubice

2 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

• Dobrý den.Dcera je pacientkou pí.ortodontisky,která ji ošetřuje pomocí rovnátek vrchní čelist.Pí.doktorka dceru stále nutí k nasazení rovnátek i na čelist spodní,které dcera,ale odmítá.Spodní zuby má rovné a dle našeho názoru jsou tudíž rovnátka zbytečná.Pí doktorka ale tvrdí,že pokud se nebude upravovat jejich pomocí i čelist spodní,vrchní se opět ,,rozjedeˇ.Tyto fixační rovnátka jsou za hranicí 10000 Kč a dcera potřebuje spíše operaci očí,než tento estetický zákrok,což pí doktorce řekla.Pí doktorka,ale na dceru tlačí,ať si teda vezme půjčku a při každé návštěvě naléhá na rozhodnutí o spodní čelisti tak,že dcera už tam chodí s odporem.Je možné takové jednání od pí.doktorky a je nutné upravovat spodní čelist s tím,že by do budoucna mohla mít vliv na stav vrchní?Děkuji za odpověd

Dobrý den. Ano, opravdu je možný "vliv spodní čelisti (bez ortodontické léčby) na horní čelist". Jedná se především o vliv na stabilitu výsledku aj. To, zdali se rozhodnete pro ortodontickou léčbu je zcela na Vás. Pro bližší posouzení by pan doktor musel Vaši dceru vidět. V případě, že byste měla zájem o konzultaci, můžete se k nám objednat. Mgr. Ing. Zuzana Šedivcová (manažer ORTODONCIE TEPLICE s.r.o.)

MUDr. Michal Šedivec

• Dobrý den,
    před několika lety jsem měla fixní kovová rovnátka. Bohužel byly sundány příliš brzo a zuby se mi vrátily téměř do původní polohy. Mám překřížené přední jedničky jinak všechny ostatní jsou v pořádku (podle mě). Fixní rovnátka už znova nechci, tak se chci zeptat, jestli děláte i rovnátka na noc?
    Moc krát děkuju!

Dobrý den. Pan doktor Vám rád zodpoví dotazy osobně. Bohužel snímací rovnátka Váš problém s největší pravděpodobností nevyřeší. Po sejmutí fixních rovnátek je nutné nosit retenční desky nebo folie k udržení výsledku léčby, a to i několik měsíců až let. U některých pacientů je vhodné použít retainer, tenký drátek na vnitřní straně zubů, aby byl výsledek stabilní. Můžete se k nám objednat. Pan doktor s Vámi po vyšetření probere možnosti léčby ve Vašem konkrétním případě. Hezký den, Zuzana Šedivcová, manažer.

MUDr. Michal Šedivec

• ortodoncie