Ortodoncie, praktické zubní lékařství
Přemyslovců 9, Znojmo

Zobrazit ostatní profily ortodontistů v okolí

Umístění: Ortodoncie, praktické zubní lékařství Jiný

Bohužel mi zbytečně nasadil na dolní zuby fixní rovnátka, prý aby se snížil předkus, který se vůbec nesnížil po dvou letech. Argumentoval tím, že to je maximum, jak se to muže posunout. Na horním patře byla léčba zprvu úspěšná. Po sundání fixních rovnátek asi 6 let zuby krásné rovné. Poté se úplně rozjeli. Sundávací rovnátka mi doporučil nosit asi krátkou dobu, neumím si to vysvětlit...

Rovnátka jsem nosila fixní 2 roky, po fixních ještě ty na noc, ty nosím doteď (2 roky po sundání fixních rovnátek) aby se mi zuby nevrátily zpět. Nikdy jsem neměla s rovnátky žádný problém, pan doktor byl vždy milý a ochotný. Zuby mám krásně rovné, poctivě jsem čistila, takže nezkažené a jsem nadmíru spokojená.

Mám rovnátka už 6 let..kazí se mi pomalu zuby..hrozný prostě jsem neměla na to,abych mu řekla, at mi dá rovnátka dolů :( a když jsem mu to naznačila, tak si našel další výmluvu proč mi je nechat: prý ještě musíme doladit mezírky, jako super fakt nechci mít rovný a zkažený zuby! Už jsem se opravdu naštvala a zítra mu to řeknu..takže hodnotím velmi špatně!

Všichni tu komentují dlouhodobou léčbu, ale nikdo z Vás nemá na to školu, aby mohl soudit kdy Vám mají dát fix a kdy ne. To, aby Vám srovnal zuby je dlouhodobá záležitost, stejně jako růst zubů. Já jsem 5let nosila rovnátka na noc, než mi dorostly všecjny zuby tak jak měli. Poté mi vytrhali čtyři zuby a pak 4roky fix. K panu Florykovi jsem přešla až s fixem, protože u paní doktorky předtím jsem měla problém s padáním zámečků a ona na mě řvala, že za to můžu já, ale pana doktora se mi toto nikdy nestalo a to jsem se k rovnátkům chovala pořád stejně, žádná přehnaná hygiena ani opatrnost na různé potraviny. Navíc mi řek, že mi zbytečně vytrhli čtyři zuby. Po fixu jsem nosila vyndávací rovnátka podstivě a teď už mám 4roky po zakončení léčby (rovnátka můžete nosit neustále to je jen a jen na Vás, záleží jestli chcete mít stále krásné zuby) a to jakej mám úsměv mi může káždý závidět. A to, že se Vám pak vrátí zuby je Váš problém, protože pochybuji, že vyndávací rovnátka nosíte podstivě a navíc je to zákrok proti přírodě a je jasné, že se zuby trochu pohnou. Momentálně studii tento obor a pana doktora můžu jen doporučit a věřte, že mám v dnešní době skym porovnávat. Jediná nevýhoda je, že se na fix musí dojíždět do Vyškova, protože tam má svoji zubní laborantku, ale to už snad v dnešní době není problém.

Po zkušenostech na ortodoncii si myslím že ono protahování léčby není jen u tohoto pana doktora, ale všeobecně. To jestli se někomu vrátily zuby zpět po léčbě po pár letech, nebo někomu řekl že to na fixy nebude a po pár letech mu je dal, tak to záleží asi také na mnoha faktorech které se během let mění.
Co mě ale pomalu začíná štvát je opravdu dlouhá doba než vám se zoubkama začne někdo něco dělat. Ztratila jsem tak víc než rok neustálým přeposíláním ke známé paní doktorce, od té jsem šla zase k další, mezitím vždy víc než měsíc čekání, až jsem se dohrabala na první konzultaci kde nechala pětistovku, dostala jsem žádanku na rtg. a zase měsíc čekala. Po měsíci jsem přišla na druhou konzultaci i se snímky, paní doktorka se pořád dívala na mě, na snímky a zase na mě a řekla ať se objednám zase zpět k panu doktorovi. Měsíc se mi ale už nějak čekat nechtělo na to aby se nic nedělo a jen bych jezdila od jednoho doktora k druhému bez jakýchkoliv výsledků, ztrácela marně nervy, čas a peníze.
Tím nechci nikoho urazit a říct že je pan doktor špatný. Jediné co mě u pana doktora vadilo bylo to že se v gumových rukavicích hrabal v papírech, psal tužkou, držel v nich snímky a pak se mi v nich díval do pusy, bez jakéhokoliv umytí. To mě trochu znechutilo.
Peťka

Ne ochotu tohoto doktora si stěžovat nemohu. Je ochotný a před jakýmkoliv zásahem vysvětlí, co to vlastně bude dělat. Ale je léčebné praktiky byly divné. Jako malý (tuším bylo mi kolem 10 let) mě moje praktická zubní lékařka poslala na ortodoncii kvůli předkusu. Pan doktor mi vyrovnával i levou dvojku na horní čelisti, která byla vzaději oproti ostatním zubům (a která mi mimochodem po jeho léčení nyní vyčnívá.) Před zahálením léčby říkal, že to na fixy není. Avšak po pěti letech nošení snímacích aparátků řekl, že mi nasadí fixy, s čímž jsem nesouhlasila a ukončila léčbu, strašně ji totiž protahuje. Takhle jsem nosila 5 let snímací aparátky a poté bych měla mít minimálně dva roky fixy, což je 7 let léčby a kdyby mi nasadil fixy rovnou, tak by to mohly být 4 roky (2r fixy a poté 2 roky doléčení snímacími aparákty). Není to špatný doktor, mohl bych ho doporučit, ale připravte se na dlouhou dobu léčby. Petra D.

Chrup rovnáme sice delší čas, ale výsledky jsou perfektní. Co se kazilo dvacet let se parádně za těch pár měsícu srovnalo. Vřele doporučuji všem, co chtějí precizní práci. Dvořák D.

Pan doktor je příjemný a snaží se vyjít maximálně vstříc, což se o některých jiných ortodontistech v našem městě říct nedá. Léčba je opravdu individuální. Dle informací, co jsem získala od známých, kteří se léčí úplně jinde, se doba nošení fixních rovnátek může protáhnout o dost dlouhou dobu.

Tak jsme k němu chodily 4 holky a zuby se opět vrátily zpět, lituju toho, plno oeněz v háji a rovné zuby nemá ani jedna z nás..a to jsme všechny nosily fixní rovnátka

Všechny ty, kteří mluví o tom, že to dlouhho trvá, "omlouvá" jen to, že o tom absolutně nic neví. To, jak se zachová tělo, tkáně, je naprosto individuální, nikdy se to nedá předem říct. U jiného doktora by to mohlo být naprosto stejné, nebo i delší a třeba ani ne s tak dobrým výsledkem. Byla jsem jeho pacientkou a můžu ho doporučit jako vynikajícího doktora a příjemného člověka.

1 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

Dobrý den.Dcera je pacientkou pí.ortodontisky,která ji ošetřuje pomocí rovnátek vrchní čelist.Pí.doktorka dceru stále nutí k nasazení rovnátek i na čelist spodní,které dcera,ale odmítá.Spodní zuby má rovné a dle našeho názoru jsou tudíž rovnátka zbytečná.Pí doktorka ale tvrdí,že pokud se nebude upravovat jejich pomocí i čelist spodní,vrchní se opět ,,rozjedeˇ.Tyto fixační rovnátka jsou za hranicí 10000 Kč a dcera potřebuje spíše operaci očí,než tento estetický zákrok,což pí doktorce řekla.Pí doktorka,ale na dceru tlačí,ať si teda vezme půjčku a při každé návštěvě naléhá na rozhodnutí o spodní čelisti tak,že dcera už tam chodí s odporem.Je možné takové jednání od pí.doktorky a je nutné upravovat spodní čelist s tím,že by do budoucna mohla mít vliv na stav vrchní?Děkuji za odpověd

Netřeba nic dodávat. Souhlasím s Dr. Florykovou. Dr. Floryk

MUDr. Karel Floryk