MVDr. Jiří Chroust

Veterinář Více

Brandýs nad Labem 1 adresa

Pražská 81/37, Brandýs nad Labem

Zobrazit ostatní profily veterinářů v okolí

minulý týden8.6.2016 jsme byli rovněž nuceni uspat naší skoro 17ti letou beaglí fenečku. Bylo to pro nás velmi těžké rozhodnutí, ale s myšlenkou toho, že tím naší Curience jen pomůžeme do psího nebíčka bylo jasno. Zavolali jsme nejdříve k panu doktorovi, aby o nás věděl, že přijedeme. Jeho přístup byl velmi profesionální, citlivý a hlavně u jakéhokoliv výkonu nám vše vysvětlil a zároveň upozorňoval na možné projevy. Byla jsme s manželem celou u dobu u ní a hladili jsme ji. Pan doktor byl i tak citlivý a pozorný, že když jí dal první uspávací injekci, tak zhasnul světlo a zatáhl žaluzie, aby měla klid. Nemohu mu nic vytknout. Jsme jeho stálým klientem a do budoucnosti i zůstaneme.

Každý, kdo má doma zvířecího kamaráda prožívá velmi těžké chvíle, když se s ním jednou musí kvůli jeho nemoci a stáří rozloučit. Před třemi nedělemi (3.5.2016) se to bohužel stalo i nám. Nebylo pro nás vůbec jednoduché rozhodnout se, kdy našemu pejskovi Denymu ulevíme v jeho trápení a zajedeme s ním na veterinu pro milosrdnou uspávací injekci. Bohužel to byl moc nešťastný „odchod“, protože jsme se s maminkou rozhodly nevozit těžce nemocného pejska do Prahy, ale vybraly jsme si veterinární ordinaci MVDr.Chrousta v Brandýse nad Labem. Celé ubrečené jsme přinesly Denyho do prázdné čekárny a doufaly jsme, že se pan doktor pokusí nám i pejskovi tuto těžkou chvilku alespoň trošku zmírnit ujištěním, že se o pejska postará tak, aby ho nic nebolelo. Pan doktor Chroust se ale bohužel zachoval tak necitlivě, že jsem z toho dodnes velice špatná. Nejen, že Denyho nepohladil ani neprohlédl, ale dokonce se na něj od počítače ani neotočil !!! Kdybych mu v tu chvíli vyměnila pejska za kočičku, zřejmě by si toho ani nevšiml. Jeho jedinou starostí bylo jestli jsme nebo nejsme jeho stálí zákazníci. Když se ukázalo, že to není naše první návštěva, pak doktor nás sice neodmítl (i když se tak od začátku tvářil), ale místo jakékoli útěchy popadl injekční stříkačku a snažil se ji (aniž pejska napůl zabaleného do deky vůbec prohlédl) bodnout Denymu do svalu. Když pejsek začal naříkat, ještě nám naprosto necitlivě začal vysvětlovat, že injekce je pro pejska velmi nepříjemná a bolestivá. To už jsme s maminkou nevydržely a raději jsme počkaly venku. Když jsem se pak do ordinace vrátila, zažila jsem další šok. Místo aby mi pan doktor pejska alespoň milosrdně zabalil do naší připravené deky a ušetřil mne tak pohledu na mrtvé tělíčko, nechal ho volně ležet a na můj dotaz zda mi pejska zabalí do nějaké krabičky, abych si ho mohla odnést, mi sdělil, že na něj nic nemá. Kdybych tam nebyla autem a neměla vlastní dečku, musela by bývala maminka nést mrtvé nezabalené tělíčko přes celé město a jet s ním takto autobusem. Když jsem se pozastavila nad tím, jak je něco takového ve 21.století možné, doktor mi ani neodpověděl a mrtvé tělíčko mi ani nepomohl podat do náručí. Jeho jedinou starostí bylo zinkasovat za tento svůj „zákrok“ 530 Kč a že by prý byl rád, kdybych měla těch třicet korunek drobných… Vím, že veterinář nemůže plakat nad každým nemocným pejskem nebo kočičkou, kteří mu projdou rukama, ale na druhou stranu si myslím, že by měl mít aspoň kousek citu nebo alespoň pochopení a soucitu nejen ke zvířecím pacientům, ale i k jejich páníčkům Mám zkušenost s několika veterinárními ordinacemi a nikde se ještě takto hrubě nechovali. Všude dbali na to, aby byl páníček při každém zákroku, aby na pejska mluvil a hladil ho, protože mu to vždy pomáhá. Když se jednalo o uspání pejska například před operací, vždy se aplikovala injekce velice šetrně a bezbolestně (byla jsem u toho) a pejsek po ní okamžitě a bez jakéhokoli trápení usnul. Nechápu proto, proč stejný postup nepoužívá také MVDr.Chroust. Dnes už se nedivím, proč byla čekárna jeho ordinace prázdná. Po této naší otřesné zkušenosti ji rozhodně už nenavštívím ani ji nebudu doporučovat svým známým.
V.Stříbrská

Dobrý den, u veterináře u Chrousta se nám nepodařilo zachránit našeho kocoura- Za 3 dny do něj naprali 7 injekcí. Nevěděli co mu je. Nejdřív měl horečku, pak byl podchlazený. Měl myš, z které pak vytekla černá krev, tak si myslíme že to bylo více věcí najednou. Že mohl mít zánět a ještě mohl být přiotrávený. Měli mu udělat rozbor krve, když nevěděli co mu je. V pátek dostal antibiotika a v sobotu už neměl horečku..., byl lepší . A ten mladý doktor mu dal v sobotu 3 injekce chemoterapuetik a v neděli ráno ještě nějaké proti zánětu. Myslím si, že měl pokračovat v těch antibiotikách, když mu pomohli. V neděli už měl vemi slabý dech a tep a v pondělí ráno už byl mrtvý. Myslím si, že mu to velké množství injekcí moc neprospělo. Když jsem se na to ptala, proč mu neudělali rozbor krve, tak nám klidně řekli, že jsme měli jít jinám. Takže já bych tohoto veterináře nedoporučila.

dobrý den mě u onkurence léčily psa který byl nevzléčitelně nemocný pan doktor Chroust ukončil trápení jak psika tak moje. Pro zvědavce pes měl nádor na podvěsku mozkovým nebo co tím byla nadměrná produkce hormonu kortizolu a ten jak známo poškozuje ostatní orgány. Konkurenční ordinace pejska léčila půl roku. Nechodím jinam.

Dobrý večer,
v této ordinaci nám zachránili našeho psa. Utekl nám a pokousal ho jiný pes.Je to obyčejný voříšek a v ordinaci se mu věnovali jako kdyby to byl pes s rodokmenem.Nikdo nevěřil,že druhý den přijedeme na převaz a na injekci.
Puntík nám dělá radost a této ordinaci patří můj dík.

Sám o sobě je velmi příjemný, přátelský. K mému zvířátku se choval bezvadně, pokud si není jistý, dokáže říci, že neví a sám předá kontakty jinam.
Jeho přístup mi velmi vyhovuje, jinam už rozhodně nepůjdu.

je super

trpělivý i s mojí kočkou, která s ním nemá nejmenší chuť spolupracovat, ve srovnání s ostatními veterinami opravdu levný. Zvládne říct "na tohle konkrétně nejsem odborník" a poslat vás ke konkurenci a ještě k tomu si za tu konzultaci nevzít ani korunu. Klobouk dolů. Velice lidský přístup. Na rozdíl od kočky se tam vždycky těším :-)