Odborný lékař alergologie
Dělnická 24a, Havířov

Zobrazit ostatní profily alergologů v okolí

Protože se mi nelíbí, když se někdo vyjadřuje ke konkrétní osobě a neuzná ani za slušné se představit, tak, abych jen nepsal, co se má. Jmenuji se Zdeněk Fous a bydlím v obci Lidice ve Středočeském kraji. Je mi 68 roků, ale s onemocněním se potýkám od svých 11 let. Velké zhoršení u mě nastalo během základní vojenské služby. Nebudu se ani rozepisovat, kolik jsem potom vystřídal lékařů a nemocnic, i to, že jsem si prožil chvíle nedůvěry i příkoří. Kdo dlouhodobě onemocněl, ví své. Lékaři jsou také jenom lidé. Bohužel. V roce 2008 jsem byl ještě v léčení na odd. imunologie jedné známé pražské nemocnice. Do nemocnice jsem docházel čtyři roky a bylo mi lépe, ale pak nastalo zhoršení, a když se můj zdravotní stav nelepšil, bylo mi řečeno, že už jsem dostal všechny léky, více mi pomoci nemohou. Začátkem roku 2009 jsem našel na internetu odbornou práci z oblasti imunologie od pana docenta MUDr. Jaromíra Bystroně, CSc. přednosty alergologie a klinické imunologie FN Olomouc. A protože mě článek zaujal, neváhal jsem panu docentu odepsat. Svěřil jsem se mu i se svými zdravotními potížemi a požádal ho o pomoc. On mi obratem odepsal a pozval mě na vyšetření do FN Olomouc. 16. dubna 2009 mě přivezli přátelé, a to tak, že jsem měl v osobním autě upravené sedadlo na lůžko. A třebaže se vyskytla na dálnici nečekaná objížďka a přijeli jsme do nemocnice o hodinu později, přesto se mi dostalo odborného a pečlivého vyšetření. Pan MUDr. Bystroň mě přijal přátelsky i zdejší sestřičky se ke mně chovaly velice hezky. Závěr vyšetření zněl: Chronický únavový stav po opakovaných a těžkých infekcích. T.č. v.s. chron. chlamydiová infekce s mírnou deplecí železa, Morbus Bechtěrev. Dop. medikace: Imunorestaurační léčba IMMODINEM – 1 x týdně 1 amp. s možností postupného prodlužování intervalu mezi aplikacemi – dle klinického stavu. Substituce železem – nejlépe přirozená – v potravě. Kontrola (možno telef.) po ukončení aplikace Immodinu, který zatím s dobrým efektem. Při nedostatečném efektu zvážit ATB léčbu se zaměřením na chlamydiovou infekci. Podotýkám, že lék v injekcích IMMODIN, který vyrábí česká firma SEVAPHARMA Praha, nebyl už v roce 2009 běžně k dostání. Pomohli mi ho sehnat přátelé v celé republice. Měl jsem k dispozici 30 ks injekcí, které mi pan docent určoval k aplikaci. Také jsem užíval i lék ISOPRINOSINE, pan docent mi poslal recept vždy poštou. Když mi paní doktorka ze zubního oddělení našla na RTG zasažených 9 zubů infekcí, tak se poradila telefonicky s panem docentem a zuby mi postupně odstranila s ATB, které mi doporučil pan docent MUDr. Bystroň. Také mi pan docent posílal žádanky na vyšetření krve, aby mohl posoudit můj zdravotní stav. Stále jsem byl s ním ve spojení, cokoliv se u mě objevilo, mohl jsem s ním konzultovat buď telefonicky, nebo e-maily. V roce 2012 se můj zdravotní stav začal podstatně stabilizovat, vůbec jsem nedoufal, že k takovému zlepšení někdy u mě dojde. Ale koncem roku 2012 jsem se nakazil virózou a to právě v době po Vánocích, bylo mi zle, měl jsem obavy, aby se mi vše nevrátilo. Psal jsem panu docentu e.mail, a třebaže byl s manželkou právě na dovolené v Jeseníkách, tak mi ihned odepsal a poradil. Díky němu jsem mohl, v začátku virózu léčit lékem ISOPRINOSINE, který mi pan docent poslal už dříve pro případ, kdyby se něco opakovalo. 1. července 2013 jsem měl najednou v moči krev. Byla to další recidiva onemocnění prostaty. A navíc jsem dostal na urologii nevhodné ATB a tak se můj zdravotní stav velmi zhoršil. Opětně jsem se obrátil na pana docenta MUDr. Bystroně, doporučil mi užívat lék IMUNOR, zase mi poslal recept poštou. Začátkem listopadu 2013 jsem byl v Oblastní nemocnici Kladno na odd. urologie operovaný. Celou dobu mě na operaci, po stránce imunologie, připravoval pan docent MUDr. Bystroň. Operaci jsem zvládl dobře a mohl jsem být čtvrtý den propuštěný do domácího léčení. Po zákroku jsem se postupně zotavil, takže jsem se do Vánoc cítil velice dobře. Těšil jsem se na dny nového roku 2014. Nevím, co se mi najednou stalo, v první týden nového roku se mi najednou přitížilo. Opět se mi vrátilo onemocnění, se kterým se dlouhodobě léčím. Okamžitě jsem zatelefonoval panu docentu MUDr. Bystroňovi, dal mi první rady, a když se mi stav nezlepšil, dohodli jsme se, že mě přátelé odvezou 22. 1. 2014 do FN Olomouc k vyšetření. Už mám za sebou kúru pěti injekcí léku IMMODIN, nyní začínám s lékem IMUNOR a neustále bojuji, abych se zase zotavil. Moc bych si přál, aby se vše díky pečlivosti a odbornosti pana docenta MUDr. Jaromíra Bystroně, znovu podařilo. Nepsal jsem do hodnocení, co si myslím, jaký pan Jaromír Bystroň je lékař, ale popsal jsem konkrétní rozhodnutí, která pan docent Bystroň při mých zdravotních obtížích učinil a stále tak činí. Pana docenta znám jen jako lékaře, více se neznáme, jsem pro něho jen pacient, kterému se on svými zkušenostmi snaží pomoci. Jsem mu za všechno velice vděčný. Co však už vím, že je to dobrý člověk. Další hodnocení pana docenta MUDr. Jaromíra Bystroně CSc, ponechám na každém z vás, kdo si můj příběh přečte. Přeji vše dobré a hlavně pevné zdraví, Zdeněk Fous

Vážení, ráda bych se vyjádříla k tomuto lékaři. Jelikož jsem již od dětství trpěla alergií, po dovršení 18 let jsem automaticky přešla od dětské alergoložky k panu doktorovi, byl v té době jediným alergologem v Havířově. Pamatuji si, že zde ordinoval pouze pondělky, mimo to působil tuším, že v Ostravě. Šla jsem k němu jednou, nemohu říci, že by na mě něják zvlášť zapůsobil. Průměr, nic převratného jsem se od něj nedozvěděla ohledně mých potíží, navíc plná čekárna, kontrola za rok, což je dle mého názoru nedostačující. Docela koukám a divím se, jak jsou z něj někteří jeho pacienti nadšení. Budu-li upřímná, já osobně jsem z něj dobrý pocit neměla. Co se týče jeho sestry tak zde váhám, no, říká se "neposuzuj". Tyto skutečnosti mě odradily od další návštěvy a tak čas utíkal a já roky svévolně a s přesvědčením, že chodit k doktorovi kvůli takové prkotině je stejně zbytečné, hrdě bojovala se svou neléčenou alergií. A jak to se mnou dopadlo? Nyní jsem již rok a půl středně těžký astmatik s těžkou ventilační poruchou. S odstupem času si uvědomuji, že jsem udělala chybu, mládí je najivní.Je důležité, nenechat se odradit neprofesionálním přístupem kohokoliv ze zdravotnického personálu či nepříznivými okolnostmi, neboť poškozujeme především sami sebe. Derylla

Tady se hřeší na to,že je u nás málo alergologů.Takže čekací doby šílené a objednaná hodiny velmi orientační.Ještě se mi nestalo,že bych byla ošetřena ve sjednanou dobu. A sestřička ? Jedna velká přetvářka.Je arogantní anepříjemná.Jsou náročnější povolání a míň placená !!!

velmi dobrý

MUDr.Jaromír Bystroň CSc.,
dle mého laického hodnocení je pro mne důležité:
-u vstupu ochotná a vždy milá zdravotní sestra
-profesionální přístup lékaře,který se snaží pacienta podrobně seznámit s nemocí a s odborně lidským přístupem si mne získal-důvěřuji mu.V Havířově není mnoho takových lékařů.
J.KUDELA

Pana doktora moc doporučuji, po svých zkušenostech které mám s alergií, záněty a exémy je to jediný doktor který mi opravdu pomohl.Sestřičky jsou také hodné a ochotné, jsou prostě takové jak se chováme my k ním.

jsem velmi spokojená, vakcinace probíhá dle očekávání a je velká pravděpodobnost, že se alergie zbavím docela :-)

Svého času jsem byl u pana docenta na aplikaci kůře ohledně alergii na včelí bodnutí. Zřejmě je to jeden z nejlepších odobrníků, ale kdybych byl na jeho místě, tak bych si z pacientů tak neutahoval jako on. Když jsem dostal po jedné injekci menší záchvat dušnosti, tak se mě před celým personálem zeptal, jestli náhodu nechci umělé dýchání, když je to se mnou tak "špatné". Nepřišlo mě to zrovna moc etické, ale zase jsem se tolik neurazil.

Velmi dobrý odborník lékař i člověk.Moc mi pomohl i když jsem musela čekat 1/2 roku než jsem se k němu dostala ale nelituji toho.Je fakt že je vytížený a má stále více pacientů.A tak i já teď více trávím čas u p.dr.Černé která tam taky ordinuje a jsem i s ní spokojená.Sestřička je milá a vždy si máme co říct.A pro ty kteří jsou nespokojeni tak mají volbu najít si lékaře který jim bude vyhovovat a ne pomlouvat a ještě anonymně!!!Nemáte se odvahu ani podepsat co!!!

Odborník, který Vám nebude slibovat zázraky, ale vždy udělá maximum možného. Ti co jsou nespokojení , ať se pokusí zajet do Lurd i víra uzdravuje. A pokud né ať píší své stížnosti bohu.

1 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

Dobrý den, je u alergologa možné zjistit, na co jsem alergický?

Podle vašeho popisu potíží se velmi pravděpodobně nejedná o alergii, ale skutečně spíše o infekci .
Dopor: vyčkejte vyhojení
Alergie na pejska by se projevila po přímém kontaktu např. na rukou nebo na sliznicích( kýchání, svědění očí , ale ne vodnatými puchářky na intimních místech.

Doc. MUDr. Jaromír Bystroň