Zobrazit ostatní profily genetiků v okolí

Na Genetice Plzeň už zapoměli, jak se dělá genetika, zato se výborně orientují v tom, jak těžit z pojišťoven i lidí peníze. Dělají naprosto zbytečná vyšetření, ale to co mají udělat, to neumí.

Byla jsem na Genetice Plzeň s.r.o. s prvním těhotenstvím. Když pominu to, že blonďatá sestřička s extra dlouhými gelovými nehty jak vystřižená ze žurnálu neumí napsat ani klasické české jméno, protože neví jaké se tam píše i, tak mě mrzelo, že mě plně neinfomovali o celém vyšetření, co si mám přinést a nejvíc je zajímala finanční suma, kterou mám uhradit. Ta samá zmíněná dáma pak ze mě při zjištění vysoké pravděpodobnosti Downova syndromu vystresovala na nejvyšší možnou míru svými přihlouplými poznámkami. Diagnózu mi sdělovali sice taktně, ale značně zjednodušeně a to přes upozornění, že jsem zdravotník a odborným výrazům mám šanci porozumnět. Ve zprávě jsou mě důležitější informace o zjištěném stavu a ne neustále opakovaná formule, že mají na tohle všechno papír z Londýna, která je pokaždé delší naž samotný výsledek!

Když jsem se dozvěděla, že jsem znovu těhotná a byla jsem odeslaná na tuto genetiku opět, dostala jsem už při objednání po telefonu na první ultrazvuk a screening vynadáno, jak to, že nevím týden podle ultrazvuku. Moje namítnutí, že se na první ultrazvuk teprve objednávám, bylo kvitováno větou: "Hlavně si přineste 1000,- korun." Termín menstruace sestřičku vůbec nezajímal. Větu o pěnězích zopakovala ještě několikrát. Fakt, že mám u nich založenou kartu, úplně ignorovala.
Nakonec jsem se přeobjednala na genetiku do FN. Tušíte, jak mi asi bylo, když mi tam sdělili, že vyšetření mého prvního a předčasně ukončeného těhotensví z genetické příčiny, podle výsledků nebylo provedeno úplně, že odběr choriových klků je hodně náchylné vyšetření na odchylky a že podle informací z Genetiky Plzeň s.r.o. nejsou schopní zjistit, za jakých podmínek bylo provedeno, nakolik byly výsledky relevantní a že nebyl vyšetřen typ poruchy, takže vlastně neví, jakého typu ten konkrétní typ byl ... a to se pan doktor Lošan ani nezeptal, jestli si ho nechceme nechat. Rovnou vypsal doporučení do nemocnice. Já vím, že to bylo naše rozhodnutí, ale ta věta padnout mohla.

U dr. Lošana jsem byla během těhotenství 3x a mám jen výbornou zkušenost.Já se narodila s vrozenou vadou a pan dr. si mě sám pozval na další bezplatné vyšetření, aby měl jistotu, že mimi je v pořádku. Na všechny otázky odpověděl, byl velmi milý a když jsme chtěli udělat 3D ultrazvuk, tak mimi zrovna bylo natočený tak, že by nebylo nic vidět. Hned nám nabídl termín za týden, že snad bude mimi už v lepší poloze a opravdu bylo. Nic nebyl pro dr. problém. Velmi příjemná zkušenost

Já také tohoto lékaře nedoporučuji pro jeho arogantní přístup a protože neumí přijmout rozhodnutí jiných. My jsme se rozhodli, že využijeme sreening v 1. trimestru těhotenství, který stojí 1000 Kč. Při příchodu na pracoviště chtěla sestra průkazku. Po zkontrolování průkazky (je mi 39 let) nám sdělila, že potřebujeme genetickou konzultaci a chtěla 30 Kč poplatek(samozřejmě bez potvrzení). Po příchodu Mudr. Lošana Fr.a předání informací ohledně rodin, okamžitě vypisoval souhlas s genetickým vyšetřením - odběrem plodové vody. Informoval mi, co můžu v nejbližsích dnech dělat a chtěl abych souhlas podepsala. Já jsem mu říkala, že jsme přišli kvůli vyšetření v 1. trimestru a že odběr plodové vody se provádí v 16. týdnu (já byla ve 13. )a že zatím o odběr nemáme zájem. Neopoměl tuto větičku všude zapsat. Na závěr nám řekl, že záchytnost tohoto vyšetření je 70%, přestože mi do e-amilu napsal a na všech letácích je uvedena záchytnost 95%.
Při telefonickém rozhovoru ohledně výsledků, nám bylo sděleno, že budeme dělat jenom problémy a že mu přiděláváme práci. Nehledě k tomu, že nám ani výsledky nechtěl říct, pouze nám sdělil, že jsou pozitivní. Nicméně manžel se nedal a asi po půl hodinovém telefonátu jsme se dozvěděli námi požadované informace.
Myslím si, že tento lékař má v hlavě jen dobře placený odběr plodové vody a vůbec ho nezajímá s jakým problémem jste jejich pracoviště navštívili a co chcete. Přestože všude čteme a slyšíme, že těhotné by se měli vyvarovat stresu apod, protože to škodí miminku, tak chování tohoto lékařů tomu vůbec neodpovídá.Je mu úplně jedno jak se po rozhovoru s ním cítíte a že to miminko je Vaše. Vůbec nechápeme proč nabízejí placené služby a 3D ultrazvuky, když mají zájem pouze o odběr plodové vody.
Možná by si měl uvědomit, že člověk není povinen podstupovat všechna vyšetření, která mu lékař nabídne a že má právo cokoliv odmítnout. Pokud odběr plodové vody doporučují, tak by to mělo zůstat v této rovině a ne člověka do odběru nutit.
Selingerová

Je prostě profesionál a kolegove to samí, byby na nas tak milý a dokazaly nas ozbrojit od nejistoti a strachu. Vše vysvětlili a dokonce nás doporučily i jinem seciálním vyšetření. moc děkuji Hanka K.Varu

velmi milí a vstřícní

Po delší době jsme se s manželem setkali s doktorem, který má velmi citlivý přístup k pacientovi, je to obrovský profesionál, už jsem ani nedoufala, že takové lékaře ještě u nás najdeme. Děkujeme za všechno

Velice profesionální a zároveň lidský přístup. I nepříjemná sdělení dokáže prezentovat s respektem k pacientovi. Je ochoten poskytovat vysvětlení i konzultace "laikům" a samotné vyšetření probíhá naprosto náležitě na úrovni s ohledem na individualitu pacienta. Děkuji, že se ještě stále najdou takový Lékaři.

Jsem tomuto lékaři vděčnou pacientkou za podpoření a lidský přístup při problémovém těhotenství. Jak on tak i jeho spolupracovníci a sestřičky byli ochotni mi cokoliv vysvětlit a k tomu se ještě chovali bezvadně a lidsky. Všem potřebným doporučuji a kolektivu MUDr. Lošana přeji jen to nejlepší. Děkuji Vám.

Vynikající lékař i člověk,naprostý profesionál!Vynikající jednání,včetně personálu.Všem doporučuji!!!