Ambulance dětská alergologie
Štefánikova 1301, Kopřivnice

Zobrazit ostatní profily alergologů v okolí

Nejlepší doktorka, chodím k ní odmalička a vždy se těším na další návštěvu. Přátelská, starostlivá a maximálně ochotná

2 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

DOBRÝ DEN,
chtěla bych se zeptat, zda je možno u Vás objednat syna nar. 20.5.2016,
má od narození po tělíčku flíčky a na obličeji , stale se drbe na hlavičce a ouška, vyzkoušela jsem plno mazaní ,které mi předepsala dětská paní doktorka, ke které chodíme v Chlumci, ale nic nepomáhá a syn má alergie silnější a silnější, proto bych chtěla navštívit odborného lékaře i když naše dětská paní doktorka vyšetření u odborného lékaře odmítá a neustále předepisuji mastičky, které nepomáhají a někdy se vyrážka spíš zhoršuje, proto jsem se rozhodla navštívit odborného lékaře a tímto se chci zeptat, zda je možno se u Vás objednat na vyšetření, nebo konzultaci se synem.
Předem moc děkuji za Vaší odpověď
s pozdravem

Dobrý den, podobné potíže v naší ordinaci řešíme, vyšetřujeme, ne vždy se nám ale podaří najít jednoznačnou příčinu potíží. Žádanku od obvodních lékařů nevyžadujeme, je možno se telefonicky u nás objednat i bez ní, máme ale asi 3 měsíční čekací dobu u neakutních stavů. Problém bych ale viděla ve
vzdálenosti Vašeho bydliště a mé ordinace v Novém Jičíně. Takže bych Vám doporučila oslovit spíše alergology v bližším okolí. Zvažte. S pozdravem Dr. Dědková Anežka

MUDr. Anežka Dědková

Dobrý den, mám dotaz. Již asi půl roku trpím častými průjmy,nadýmáním a křečemi. Nikdy předtím jsem podobné potíže neměla a mohla jsem si dát vždy, co jsem chtěla a kolik jsem chtěla.Zkoušela jsem vypozorovat z jakého jídla by to mohlo být, a nejčastěji je to po nějakém mléčném výrobku,ALE NENÍ TO PRAVIDLEM.(Také je to, když si dám více jídel za sebou např. polévka + hlavní chod, ale někdy také po normálním jednochodovém obědě) . Asi před týdnem jsem brala antibiotika a už při prvním dnu se to zhoršilo ještě více než za poslední půlrok. Brala jsem samozřejmě i probiotika, ale problém stále pokračuje i po dobrání antibiotik. Prosím o radu, kam bych si s tím měla zajít a nebo co na podobné obtíže pomáhá. Děkuji

Dobrý den, příčin může být více, ale nejčastější souvislost i Vámi pozorovaná , může být s mlékem. S věkem může vyhasínat funkce enzymu laktázy, která štěpí mléčný cukr laktózu. Pak může vadit ve stravě mléko a pomůže, když ho vyřadíte nejen ve formě klasického mléka, ale v jídle- je součástí často polévek, omáček, bram. kaše... Mléčné výrobky zakysané díky procesu kysání obsahují laktózy méně, jsou proto pro někoho lépe stravitelné, to musíte vyzkoušet. V případě nemožnosti dodržet tuto dietu, můžete přidat k jídlu obsahujícím mléko tabletu Laktolerázy, která se dá koupit v lékárně. Užívání antibiotik většinou způsobí narušení střevní flóry a zhoršení laktózové intolerance, řešením je zpřísnění diety a užívání probiotik ( bez laktózy). Potvrzení této dg. susp. laktózové intolerance je možné pomocí speciálních genetických testů ( i u alergologa ), jinak stačí vypozorování souvislostí s mlékem a úleva na dietě. Dr. Dědková Anežka

MUDr. Anežka Dědková