MUDr. Alexandr Orálek

Pediatr Více

Drnovice 1 adresa

Praktický lékař pro děti a dorost
č.d. 519, Drnovice

Pana doktora můžu jen doporučit. Vždy pečlivý a profesionální přístup. Je lidský, chápavý a na moje dcery vždy milý a trpělivý. Chodíme k němu i na alergologii a taky perfektní. I sestřičky jsou úžasné. Člověk by se k lékaři nakonec i těšil :)

Umístění: Praktický lékař pro děti a dorost

Přístup pana doktora je naprosto nevyhovující. Poslední kapkou bylo, když mě vyhodil z ordinace, protože dítě přišlo v plíně. Už ani ta hodná paní sestřička to asi nevydržela a je pryč, vůbec bych se jí nedivila. Tohoto pediatra opravdu nikoli. Nejvíc mě udivují ty nespokojené maminky, které vychází nešťastné z jeho ordinace, protože se k nim chová stejně nepříjemně, ale zůstávají a nechávají si to líbit. My jsme pryč, nelitujeme, jsme mnohem spokojenější

Ocenuji velmi profesionalni pristup pana doktora a moznost objednani na cas. Toto vyuzivame a diky tomu jsme zatim v cekarne nikdy zbytecne necekali. Pan doktor je peclivy a vzdy vse zkontroluje. Poradil nam dobre specialisty a podarilo se nam konecne skoncovat s opakujici se zelenou rymou. Take zbytecne nepredepisuje antibiotika. Mam 3 deti a je nekdy problem vse zvladnout pokud je nekdo zdravy a nekdo nemocny, ale v teto ordinaci je vse rychle a bez stresu. Pan doktor take odpovedel na vsechny me otazky, srozumitelne a vstricne. Sestricky jsou obe uzasne a napomocne. Jsem rada za tuto ordinaci. Romana Musalkova

Nedá mi, abych nepřipojil také svoje "postřehy" a "zkušenosti" s MUDr. Orálkem. Co nelze nijak zpochybnit, tak jeho zdravotní sestra je něco jako zjevení. Takových lidí po světě mnoho nechodí a je to pohříchu škoda, že lidí s takovým lidským, ochotným a vstřícným přístupem (zejména ve zdravotnictví) je tak málo. Nyní zpět k panu doktorovi. Nijak nezpochybňuji je odbornost, k mým dětem se chová velmi dobře. Co mě ale docela zaráží, je jeho arogance a až agresivita, když se člověk začne trochu více zajímat o zdraví svých dětí. Hold ne všichni považujeme lékaře za polobohy (jsou to taky jen a jen lidé, takže nejsou dokonalí, neomylní a ani nemají patent na rozum), takže nás zajímá jaký postup lékař zvolí, jaká mohou být rizika, jak je eliminovat nebo snížit pravděpodobnost jejich výskytu apod., tj. vést plodný dialog a ne člověka odbýt arogantní odpovědí typu "....nepoučujte mě, já vím všechno nejlépe..." Takový přístup nikdy k ničemu nebyl a ani nikdy nebude. Když je lékař ochoten s vámi vést dialog, vysvětlit vám proč se dělá to či ono, k čemu je to vlastně dobré, proč zvolil zrovna tuto metodu léčby a ne jinou, jaká jsou úskalí léčby, jak jim předejít, na co si dát pozor apod. Tyto informace jsou pro informovaného rodiče velmi důležité a pokud se na něco ptají, tak je to prostě z toho důvodu, že něčemu nerozumí a chtěli by, aby jim to někdo vysvětlil, a ne že chtějí lékaře poučovat či nějak shazovat. Protože poučený rodič může být lékaři velkou pomocí při nějakých komplikacích či problémech. Navíc plodný dialog posiluje důvěru rodiče v lékaře a není nad pocit, že člověk jde k lékaři s důvěrou, že mu pomůže jak nejlépe umí. Ono totiž to arogantní chování posiluje přesně opačnou tendenci, totiž nedůvěru. Většinou to tak bývá, že když někdo na vaši otázku vůbec neodpoví a zaujme arogantní postoj, pak člověk nabude dojmu, že dotyčný lékař až takový odborník není a snaží se svým přístupem zamaskovat nějakou tu neznalost. Je to škoda, pak MUDr. Orálek působí sympaticky, má naprosto vynikající sestřičku (už jen kvůli ní bych jezdil klidně někam dál), odbornost taky má, ale tím arogantním přístupem si to docela kazí.

Chtěla bych ohodnotit chování pana doktora pouze ve vztahu k rodičům, myslím, že neumí moc jednat s lidmi a na někoho to působí arogantně (jako třeba na mne). Na dotazy (pro něho možná absurdní a opakující se) by měl reagovat více v klidu a pozitivně, ne tak nervně a jako, že jste úplný analfabet, když se na to ptáte). Vadí mi to natolik, že zvažuji přehlášení jinam. K dítěti se chová hezky, nic nezanedbává (někdy je až moc dramatizující) a odborník také myslím, že je. Sestřička je strašně příjemná a milá.

S péčí MUDr. Orálka v Drnovicích jsem velice spokojena, je to náš třetí dětský lékař a je nejlepší. K dětem se chová moc hezky. Ovšem neočekávám, že v době chřipkové epidemie, kdy má plnou čekárnu nemocných dětí bude s každým vykládat dvě hodiny. Zkusila jsem, jak to chodí jinde a jsem velice spokojená.

Navštěvuji pana doktora se svými syny už přes rok osobně si myslím, že je to skvělý lékař i člověk. Vždy nás ochotně a bezproblémů vyšetřil a byl milý. Je vždy velmi vstřícný a chová se pěkně k mým synům. Je to nejlepší dětský lékař ve Vyškově. Chodili jsme už ke dvěma doktorkám a přístup i medikace byla vždy hrůza. Takže doporučuji tohoto lékaře. A jeho sestřička je nejhodnější člověk co znám...

Po dlouhém uvažování přidávám svůj názor a je velice špatný..synovi nepoznal refrakční vadu oka a dioptrickou vadu,že špatně vidí až v 9 letech, přitom má tento problém na oku udajně od 3 let. A to jsme pravidelně navštěvovali prohlídky u tohoto lékaře. Tato pozdě zjištěná vada, která se neřešila-dioptrie na jednom oku a tupozrakost, s kterou se dá něco dělat jen asi do 12ti let, nás stála už velmi a ještě stát bude..a nejraději bych mu to naučovala. Převzalo nás středisko v Brně, kam dojiždime a také navštěvujeme placenou ortoptickou ambulanci, při každé návštěvě platím 200,- a to máme ještě každý týden jezdit a platit! Kolik času, peněz, a nakonec brýle zřejmě na vždy, nás toto stojí,jen to,že nas davno neposlal na odborné vyšetření. K tomu snad chodíme na pravid. prohlídky ne? Nevím, ale opravdu zvažuju podat stížnost na lékařskou komoru za zanedbání péče!!! Odborné pracoviště se nás zhrozilo,že proč jdeme, tak pozdě, proč nas davno neposlali... ráda bych chodila k jinému dět. lékaři, E. S.Vyškov

Nejhorší pediatr v okolí Vyškova!!!Neumí léčit a jeho chování nelze ani popsat!!!Kdyby bylo kam,tak už jsme dávno pryč!

Bohužel jsme během chřipkové epidemie onemocněli a museli navštívít "velmi vstřícného" pana doktora.
Také jsme se nestačili divit jaké měl chování.
Vždyť se chová k dětem!!!Nejde o nás rodiče....Měl by se nad svým chováním už konečně zamyslet!
Kdybychom měli na výběr,tak už jsme dávno pryč!Jenže tady je pediatrů velmi málo,tak si nejde bohužel vybírat!
Ale pokud se bude něco podobného opakovat,tak bez váhání jdeme pryč!!!