Alergologie a klinická imunologie
Blanická 25/922, Praha

Zobrazit ostatní profily alergologů v okolí

Za mě spokojenost. Individuální a profesionální přístup lékařky a velmi milá sestřička. Paní doktorka netrvala na striktním vysokém dávkování léků jako předchozí alergolog a jsem zdravotně naprosto v pohodě.

K doktorce Haindlové (ordinace na Karlíně) jsem přestoupila v r. 2019, v průběhu imunoterapie zahájené jiným lékařem (po přestěhování). Byla jsem u ní třikrát, pak jsem přešla jinam, protože jsem měla k jednání MUDr. Haindlové velké výhrady.

Místo toho, aby doktorka řekla, že s vakcínou Alutard nepracuje, sice souhlasila, že budeme v léčbě pokračovat, následně ale naprosto ignorovala doporučené dávkování a chtěla si jít léčbu po svém, v rozporu s letákem a léčebným plánem předchozího lékaře. Dávka se má udržovat na 1,0 ml měsíčně po dobu 3 let a nesmí se přerušovat. MUDr. Haindlová trvala na tom, že léčbu buď přeruší na celé léto, nebo sníží dávku na 0,6 ml.
Vakcínu mi doktorka Haindlová do ramene píchala nízko, těsně nad loket a 2 měsíce jsem pak chodila s oteklým a bolavým loktem.

MUDr. Haindlová stále nadávala, že Alutard je drahý lék. Nechtěla mi napsat nový recept, když staré balení mělo prošlou spotřební lhůtu. Říkala, že je to orientační a chce vypotřebovat celou prošlou vakcínu.

Kromě arogantního vystupování hodnotím jednání doktorky jako velmi netradiční. Dávkovala vakcínu jinak než doporučuje výrobce, trvala na vypotřebování celé již prošlé látky, a proto jsem přešla jinam. Nepochybuji, že paní doktorka má potřebné kvalifikace, ale moji důvěru rozhodně nezískala.

Skvělá paní doktorka, která pacienta odbude a snaží se najít řešení a léčbu na míru. Objednání do měsíce a také milou sestru, která vyjde vstříc. Za mě doporučuji :)

Umístění: Alergologie a klinická imunologie alergické potíže

ráda bych se s Vámi podělila o mé zkušenosti s desetiletou léčbou u paní doktorky. V 18ti letech jsem přišla k paní doktorce s podezřením na alergie. Na základě kožních testů mi bylo diagnostikováno mnoho "dýchacích" alergií...od peří, přes zvířecí srst, roztoče, prach po všechny možné pyly. Od paní doktorky jsem dostala předepsané pouze léky, které se v průběhu let měnily....aerius, volnostin apod. Postupem let se mé potíže pouze zhoršovali, až to došlo tak daleko, že jsem na svou pylovou alergii dostávala v květnu týdenní neschopenku...když jsem žádala o pomoc, paní doktorka či případně sestra mi pouze sdělila, ať si tedy beru prášky ráno a večer dva a koupím si nějaké volně prodejné kapky na alergii, popřípadě, že to musím vydržet. Poslední tečkou pro mě bylo, když jsem za paní doktorkou přišla s podezřením na potravinové alergie. Testy mi udělala opět pouze kožní a ve velké rychlosti mi řekla, že jsem alergická na potraviny od brambor před mrkev až po pšenici. Vyděšeně jsem na ní koukala a žádala o lepší vysvětlení, co tedy mám jíst apod...že tomu nerozumím. Paní doktorka to velmi popudilo a začala být nervózní. V čekárně už na ni čekal známý a viditelně jsem ji svým zájmem o mé zdraví zdržovala od oběda. Což jsem záhy pochopila a urychleně odešla s tím, že se už sem nevrátím. Změnila jsem alergologii, kdy mi na základě krevní testů sdělili, že žádné potravinové alergie nemám a mám pouze slabou alergii na trávy. Aktuálně jsem téměř bez potíží, léky beru pouze v sezóně a ne celoročně, jak mi doporučovala paní doktorka Haindlová, důvodem je vhodněji zvolená medikace. Tuto lékařku opravdu nedoporučuji, chybí osobní přístup a paní "doktorce" jde více o množství odbytých pacientů než o jejich zdraví.

Dobrý den, chci se s Vámi podělit o mou zkušenost. K paní doktorce jsem přišla se silnými problémy v jarní sezóně. Po testech na hřbetu ruky (jejichž složení bylo dost silně omezené, jak dnes vím) mi vyšly silné alergie na trávy a stromy. To paní doktorka řešila aeriusem, který je slabý a po opakovaném požádání mi vždy sdělila, že mi musí stačit. Mé dýchací problémy, i přes to, že nemám astma řešila třikrát denně vstříknutím ventolinu, který je zbytečně silný kortikoid. Na mé požádaní udělat test na potravinové alergie, mi je opět udělala na předloktí. I přes to, že jsem navrhovala odebrání krve, protože mi v útlém věku diagnostikovali nesnášenlivost laktózy. Po testech na patnáct minut mi řekla, že mám alergii na pšenici a na žito, že to mam střidat a kupovat si pšenično-žitnýchéb. Bylo mi řečeno, že vubec se nemám pohybovat venku, když něco kvete. Natož sportovat, i v tělocvičně pokud je otevřené okno. Když to slyší normální člověk přijde mu to naprosto proti selskému rozumu. Říkala jsem si, že jsem asi silný alergik a neřešila, trpěla. V létě, když jsem totálně vyčerpaná celý den ležela a léky stejně nepomáhaly jsem se o tom bavila se známou, které syn má silné alergie a potíže. Doporučila mi pana doktora mimo Prahu a já neváhala a hned se objednala. Hne dpo první konzultsci mi udělal všechny testy na hřbetu ruky. Bylo to asi 15 základkím látek. A potravinové alergie, řešil odebráním krve. Zjistili mi celiakii, alergii na lepek. Takže v péči paní doktorky bych za chvíli přišla o střevo. Okamžitě jsem nasadila bezlepkovou dietu a léčbu, další testy. K paní doktorce mám proto naprosto odpudivý vztah a nedůvěru, v životě bych ji nikomu nedoporučila! Krom toho, že její metody a způsob léčby je špatný. I její přistup je naprosto neprofesionální. Nepříjemné a jízlivé poznámky, hovor jako když hrozně otravujete. Touha po penězích je vidět po deseti slovech. Ale to všechno, až tři hodiny po tom, co jste objednaní. Absolutně nedoporučuji!!!

Dobrý den, chtěla bych se podělit s názorem na paní doktorku Haindlovou. Byli jsme u ní pouze jednou na prvotní prohlídce s 3,5 letým synem. A byla jsem přístupem naprosto zděšená. Zprvu jsme čekali cca 45 minut, než jsme šli do ordinace. Dále mi přišlo, že paní doktorka absolutně nemá vlídný a přívětivý přístup k dětem. A navíc její návrh léčby mi přišel naprosto nedostačující. Nedala mi žádnou zprávu pro obvodního lékaře, nenapsala žádnou medikaci, ač se z prvotních testů kůže ukázalo, že je syn alergik. A řekla nám, že veškeré obtíže zvládneme s Aeriusem. Přišlo mi, že to tam šlo, jak na běžícím pásu. Hlavně odbavit,co nejvíc pacientů a individuální přístup k pacientovi žádný. Natož k dítěti. Na základě této otřesné zkušenosti, jsme změnili paní doktorku a jsme nyní spokojeni.

Byl jsem si vyzvednout výsledky z imunologie, chtěl jsem udělat kopii 2x (jednalo se o 1x A4) Paní doktorka mi řekla, že extra kopii mi neudělá, jelikož jí to pojišťovna neproplatí!!!!! :-D Tak jsem ji řekl, ať se nebojí že jí těch 5kč dám, asi jí to bylo málo tak si řekla o 30 za návštevu lékaře (měl jsem si říct o doklad za zaplacení) :D musím se smát nad ubohostí. Rozhodně se tam už neukážu

Paní doktorka mi ač to nebylo mé přání nicméně její doporučení (byla jsem u ní kvůli jinému problému) dala otestovat alergeny.. jedna její testovací látka mi do druhého dne vedle testovaného místa spustila ekzém, který jsem neměla už 20 let. Dvacet let jsem jedla, co jsem chtěla, cvičila, oblékala se do čeho jsem chtěla a teď smůla :-) V současný chvíli nejsem schopna se ani vyspat, jak bolestivá mám ložiska. Takže kdo chce ekzém, nechť se nechá otestovat na alergeny,třeba to vyjde :-)

Mé pocity velmi nevalné a v mnohém podobné s některými negativně naladěnými názory. Byl jsem např. pozván na kontrolu, v ordinaci jsem pobyl max 3 minuty, paní doktorka se mě zeptal jak se cítím, vyinkasovala ode mne 30 kč a šel jsm domů ..:o(((. Kožní testy dělá cca s 5 alergeny, jinde běžně s 13 a více alergeny. Ona jehla pro rozdráždění kuže při kožním testu se má používat vždy pouze jednou pro jeden alergen, pro další alergen se má použít nová, aby se alergeny nemixovaly, u paní doktorky se použila pouze jedná pro všechny alergeny. Mám z paní doktorky velmi smíšené pocity a vřele nedoporučuji! Např. v nemocnici na Homolce se mi dostalo nesrovnatelně lepší péče ....

S peci pani doktorky jsem spokojena. Zejmena se mne libi komplexni pohled pani doktorky na moje zdravotni problemy. To ji odlisuje od bezneho pristupu lekaru, kteri se vetsinou zajimaji o jeden dilci problem sve specializace a ostatni vcetne interakci leku a lecebnych postupu uz je nezajima.

Petra Krychlikova