Kotěrova 5529, Zlín
Lékařský dům Zlín (mapa)

Na život ohrožující léčebné postupy MUDr. Vladimíra Řiháka jsem upozornil ČLK. Při léčbě obstrukční bronchitidy pacient málem vykrvácel do svalů - velké hematomy na zádech a břiše. Na toto (oteklé břicho) si stěžovala pacientova manželka a primář se jen pousmál. Následujícího dne pacient ve velkých bolestech naříkal. Toto když zaslechla přicházející manželka (zdravotní sestra), ihned žádala o intervenci chirurga. Ten přišel v hodině dvanácté a po jeho zásahu následovaly dvě krevní transfúze. V dalších dnech probíhaly další komplikace, uvedu je stručně: ucpaný močový katétr, a tedy velké bolesti pacienta, prudký průjem po aplikaci nevhodného antibiotika. Nemohu pochopit, jak může zastávat funkci primáře kariérista, který dříve bafuňařil ve čtyřech představenstvech nebo dozorčích radách a vůbec se dále nevzdělával - proč nemá titul PhD? Protože tento bratr v ČSSD byl velmi aktivní politicky - náměstek primátora ve Zlíně, člen dozorčí rady VZP. Taková je realita na plicním oddělení Krajské nemocnice T. Bati, a.s., kde byla zcela rozvrácena všechna hesla, kterými se honosí na webové stránce: profesionalita, kvalitní péče, spolehlivost. Zřejmě zde platí zásada: Čím větší bafuňář, tím větší "odborník." Od pana primáře bych si nenechal ošetřit ani ránu po bodnutí vosou.

Velice doporučuji

Léčím se u pana primáře ředu let, můžu jen doporučit.

Taky jsem byla pacientkou plicního odd. Pan primář i ostatní doktoři a sestřičky byli ochotní a vstřícní.

Já s ním mám dobré zkušenosti jako s lékařem. Je pečlivý a k pacientům se chová velmi ohleduplně.

Primář plicního oddělení, letos jsem tam ležela. Hodnotím ho jen jako primáře po organizační stránce, protože jsem ho viděla jen jednou, když mě propouštěl. Organizační stránka jeho oddělení není nejlepší. Stalo se, že od pátku do pondělí nikdo pacientce nevynesl 3 kelímky plné krvavého sputa (pro neznalé sputum = chrchly), takže je měla celou dobu na nočním stolku. Přitom je mají odnášet každé ráno. Další pacientce se ucpala hrudní drenáž, přišel nějaký lékař se sestřičkou s vozíkem plným pomůcek a snažili se jí to propláchnout. Dveře od pokoje si nezavřeli. Zatímco pan doktor se to snažil proplachovat, z chodby se ozval zoufalý pláč nějaké stařenky a hned na to ječení sestry, která jí nadávala. Myslela jsem, že pan doktor, vyběhne ven a sestru poučí, jak se chovat k pacientce. Místo toho sestra, která lékaři pomáhala s propláchnutím drenáže, řekla: "pane doktore, já zavřu dveře, aby vás to nestresovalo". Panu doktorovi se nepodařilo drenáž zprovoznit a když se sestra ptala, jestli to nebude muset přepíchnout, tak pan doktor řekl, že tu drenáž dělal primář a on mu do toho nebude vrtat. Musí se počkat, až primář přijde po nemoci a spraví to. Takže pacientce čouhala ze zad tlustá hadice napojená na "demižon" a nemohla si pohodlně lehnout a na WC musela "demižon" nosit s sebou ještě asi 2 dny naprosto zbytečně.
Taky se tam stalo, že ranní směna si stěžovala, že noční směna nepřebalila "ležáky". Hrozím se toho, že bych se na toto oddělení dostala jako "ležák".
Myslím si, že není dobré sedět na dvou židlích - být primářem a angažovat se v politice a být radním.