Sam. ord. lékaře spec. - diabetologie
Mánesova 646, Hradec Králové

Zobrazit ostatní profily diabetologů v okolí

Vemu to zkrátka. Byla to ta nejhorší zkušenost s lékařem v mém životě. Je mi zle už 2. den, mám záchvaty kašle s obrovskou dušností při nádechu. COVID test opak. negativní. Kašlu žlutozelené hleny celý den. A výsledek? "Když kašlete žluté hleny, proč jste teď nic nevykašlala přede mnou?", "Nemáte žádnou celotělovou odezvu - bez tachykardie, bez teploty (neměřili mě), bez schvácenosti", dle mě máte alergii". Nacož jsem řekla, že si myslím, že nemám... Ještě mi udělal na přání RTG snímek hrudníku, který mi doporučili z plicní kliniky, ten byl čistý a poslal mě s výsměchem domů. Můžu říct, že jsem dlouho přemýšlela, jestli jít na MRI na vyšetření, protože jsem věděla co přijde za výtky, ale bylo mi tak zle, že jsem začala mít strach něco nepodcenit. Výsledkem je ztracený čas a pocit marnosti. Doufám, že víkend přežiju, ani ten berodual na bronchospasmus mi nenapsal.
Nedoporučuji.

Dne 28.07.21 21:52 ošetřen Mudr. Petrem Umlaufem na Pohotovosti pro dospělé - Fakultní nemocnice, Hradec Králové .
Budu stručný: Vlídný, empatický, zkušený profesionál. Respekt a poklona.
K ruce skvělá sestra...

Umístění: jiné místo Nemohu chodit bolest v koleni

Arogantní neochotný. Návštěva ambulance fnHK s tímto lékařem= ztracený čas a vyhozených 90Kč. Tento lékař totiž umí diagnostikovat pohledem, že jste vlastně v pořádku a přišel jste tam asi z nudy prosedět celý den za 90Kč, jen proto, aby bez jakéhokoli rentgenu apod. řekl, že jste ok i když nemůžete pomalu chodit na pravou nohu a neskutečně Vás bolí v koleni. Po pozdravu a poslechu mé diagnózy lékař odvětil,,a co tu vlastně děláte na ambulanci,, ?? Co asi v sobotu, když se bolest v koleni stupňuje a nemohu pomalu chodit. Tak co tam dělám pane Umlauf? Návštěva ambulance s tímto lékařem k smíchu a pro zlost!!!

Včera jsem byla u pana doktora na emergency, a i přesto, že nešlo o nic tak vážného, byla jsem strašně mile překvapena. Z doktorů mám panickou hrůzu a nejdu k nim dokud to není opravdu hodně nutné. Pan doktor byl však velmi nápomocný, milý a sympatický. Nic zbytečně neptrotahoval a neměl hloupé narážky. Více takových hodných lékařů!

V péči pana doktora jsem cca 3 roky. Je vstřícný, jeho práci hodnotím velice kladně. Sestra je také ochotná. Nemám negativních připomínek. Doporučuji všem.
Milan Pumr

K vyjádření 12.3.2012 Proč by měl lékař pohotovosti provádět vyšetření glykovaného hemoglobinu?? Toto je hodnota odpovídající "dodržování diabetické diety" cca 6 týdnů zpátky, tedy nikoliv akutní. To spadá do kompetence klasické diabetologické poradny. Jak znám Dr. Umlaufa, je velmi profesionální, lidský v přístupu k pacientům. Dle mého názoru - negativní ohlasy s jeho péčí svědčí pouze o nedodržování pravidelných kontrol, jaké lékař potřebuje k další péči o nemocného či proč provádět další rtg plic u jasně stanovené diagnozy.

S panem doktorem jsem se setkala na emergency,byl neochotny,nase prosba o provedeni RTG vysetreni u cloveka s rakovinou plic a tydennimi teplotami byla okamzite zamitnuta,pri sdelovani obtizi,ktere doma nastaly nas nenechal ani domluvit,se vsim byl hned hotovy.Uz bych se do jeho pece dostat nechtela!

Byla jsem několik let pacientkou tohoto lékaře. Když jsem jednou změnila pojišťovnu, odmítl mne vyšetřít a ještě k tomu mi ani neposkytl léky, které jsem nutně potřebovala. Musela jsem si urychleně najít jiného diabetologa, který mne přijal do léčby a sám kroutil hlavou nad chováním tohoto lékaře... Jednání pana Umlaufa bylo pro mne tehdy veliké zklamání.

pro zaměstnance záchranky z připomínky 12.března
jsem též zaměstnanec záchranky a není pravda že doktor nedělá glykovaný hemoglobin
jak jste na to přišli?
patří to k základnímu vyšetření

V listpadu 2009, jsem napsal své pocity z prvního vyšetření s tím, že uvedu hodnocení po určitém období. Konstatuji, že pan doktor jedná při vyšetření slušně, taktně až moc skromně, je profesionál. Měl by být podle mne důraznější v případech když vidí podle výsledků, že nedodržujeme životosprávu. Souhlasdím s vyjádřením pana Mezlera, že by každý mněl začít sám u sebe a potom teprve hledat chyby jinde.
Sestra je příjemná, taktní a umí s pacienty jednat, pan doktor může býý rád, že má takovou spolupracovnici.