Stres a úzkosti

1 Počet odpovědí:
Dobrý den, paní psycholožko, již třetím rokem chodím na gymnázium a jsem neustále ve stresu a úzkosti. Jsou na mě kladeny velké nároky, ale když se zamyslím, tak ty nároky si spíše vytvářím sama, hlavně proto, že jsem perfekcionistka a velmi ambiciózní. Ze stresu často brečím, trpím nespavostí, bolestmi hlavy a přijde mi, že v životě už mě nic netěší jako dříve. Bojím se, že brzy sklouznu do depresí a vůbec nevím, jak svou situaci řešit. Je pro mě vhodné nějaké psychologické sezení, nebo se mám snažit se s tím vyrovnat sama. Děkuji
Dobrý den,
v období zvýšeného stresu každý z nás využívá tzv. copingové strategie, tedy to, co nám pomáhá vyrovnat se se stresem a udržet se v psychické pohodě. tyto strategie má každý z nás jiné, někomu pomáhá sport, někomu povídání s přáteli, procházka se psem, relaxace...Je třeba hledat , co pomáhá vám. Aktuální život by se neměl smrsknout jen na školu a povinnosti, ale měl by být seskládán i z věcí, které vás těší a dělají vám radost. Pokud byste pociťovala, že stres a úzkosti neustupují, doporučila bych návštěvu psychologa.
S pozdravem,
Daniela Voláková

Odpověď – online konzultace

Potřebujete-li odbornou radu, rezervujte si online konzultaci. Specialista Vám dobře poradí i na dálku.

Zobrazit profily specialistů Jak to funguje?

Stále hledáte odpověď. Položte další dotaz

  • Vaše otázka bude publikována anonymně.
  • Vytvořte jednu jasně formulovanou otázku a buďte struční.
  • Otázku obdrží specialisté na tomto webu. Nikoliv pouze jeden konkrétní lékař.
  • Tato služba nenahrazuje konzultaci se zdravotníkem. Pokud máte potíže nebo akutní problém, navštivte svého lékaře nebo pohotovost.
  • Otázky týkající se konkrétního případu ani žádosti o druhé stanovisko nejsou povoleny.
  • Ze zdravotních důvodů nebudou zveřejněna žádná množství ani dávky léků.

Tato hodnota je příliš krátká. Měla by mít __LIMIT__ znaků nebo více.


Zvolte si odbornou specializaci lékařů, kterým chcete položit otázku
Použijeme ho k oznámení odpovědi. Nebude publikován online.
Veškerý obsah publikovaný na portálu ZnamyLekar.cz zejména Otázky a odpovědi, má pouze informativní charakter. Internet nepředstavuje plnohodnotnou náhradu lékařské péče poskytované specialistou.