Rozešli jsme se po 1,5 roce s partnerem. Při odchodu jsme si vyříkali spoustu věcí co jsme měli udělat už dříve. Myslíte,že je ještě šance na návrat?
Dobrý den, mrzí mně, že se skončil vztah, o který, jak se zdá, stojíte. Můj názor je, že možné je všechno, ale oprava vztahu vyžaduje velkou investici od obou partnerů. Je možné, že ve vztahu vázla komunikace a některé věci jste si mohli říct jenom až už "bylo po všem". Pokud chcete oba spolu být a jste motivováni na vztahu pracovat, navrhla bych Vám párovou terapii. Pokud partner nebude motivován vztah měnit a pracovat na něm, třeba i jiným způsobem jak terapií, tak se, dle mého názoru, k sobě nehodíte. Abych to shrnula, myslím, že rozhoduje motivace obou partnerů ke změně. Budu Vám držet palce, hezké dny!

Dobrý den, ve Vaší otázce není moc informací o tom, jak Váš vztah vypadá. Jistě jste četla pár příběhů a článků na toto téma v populárních plátcích - často se říká "slepovaný vztah už není stejně dobrý jako původní", ale i "když překonáte krizi, bude váš vztah o to silnější", nebo dokonce "pokud jste si souzeni, překonáte jakékoli překážky"..To jsou takové obecné pravdy. Váš vztah je ale jedinečný - kromě toho, že jste se před 1,5 rokem rozešli, je ještě spousta jiných okolností, které rozhodují o tom, jestli je šance na znovuzrození vztahu (a troufám si říci, že jsou důležitější, než ten fakt, že jste se rozešli). Chápu, že jste je do otázky nemohla všechny uvést - to je určitě na delší povídání - nejspíš na několik delších povídání. Můžete si o nich zkusit popovídat přímo s bývalým přítelem, s někým jiným blízkým, nebo s psychoterapeutem. Když přijdete na individuální terpaii, můžete přijít na to, jak se ve vztahu cítíte Vy, jestli je pro Vás dobrý, případně co můžete udělat pro jeho znovuvzkříšení a udržení. Když přijdete s partnerem na párovou terapii, můžete se více bavit o tom, co je mezi vámi dvěma. Přeji štastný konec tohoto příběhu, at už to znamená cokoli! Katka
Ano