psychický problém

5 Počet odpovědí:
Dobrý den,chtěla bych vás poprosit o radu,mám syna 15 let,má atopický ekzém,již ho má 6 let,velmi ho to trápí a nemá se ani trošku rád,připadá si kvůli tomu škaredý,dříve mu vadil atopický ekzém,ale nyní mu vadí kvůli tomu i celkový vzhled,je hodně přecitlivělý a vše si hodně bere např:že mu nejde matematika,ale zase mu jde perfektně angličtina,říkám mu že mu nemůže jít všechno,ale řeším to že dochází na doučování k lektorce,celou dobu se mu snažím já i jeho dvě sestry dodávat sebevědomí,ale nepomáhá to,jsem rozhodnutá domluvit termín u psychologa,aby docházel třeba pravidelně,ale chtěla bych se zeptat,myslíte si že by mu to mohlo pomoci?tolik bych si přála aby měl sebevědomí a měl se rád a byl šťastný a netrápil se.Moc děkuji za odpověď.Veronika
Dobrý den paní Veroniko. Děkuji za dotaz. S podobnými situacemi se ve své praxi celkem pravidelně setkávám. Příčiny, i vámi uváděného stavu, mohou být různé a k jejich případnému odstranění je důležité hledat adekvátní specifické řešení pro každého jedince. V myšlence, využít pomoc psychologa, vás chci velmi podpořit. Jsem přesvědčen, že tato spolupráce může vašemu synovi pomoci nejen se zorientovat v tom co prožívá, ale i v hledání řešení toho, co ho trápí. Myslím si, že čím dříve budete kontaktovat vámi vybraného odborníka, tím dříve se může pozitivně měnit i život vašeho syna, pokud bude sám chtít.

Odpověď – online konzultace

Potřebujete-li odbornou radu, rezervujte si online konzultaci. Specialista Vám dobře poradí i na dálku.

Zobrazit profily specialistů Jak to funguje?
Dobrý den paní Veroniko,
synův problém se psychoterapií jistě dá řešit. Obraťte se prosím na některého z mých kolegů, já bohužel s dětmi nepracuji.
Věřím, že syn vše zvládne a opět se zapojí do společenského života . VY mu jistě budete velkou oporou.
Přeji krásné dny , hodně sil a úspěchů PhDr. Zdeňka Brujová
Dobrý den,
ptáte se, za by konzultace u psychologa mohly prospět Vašemu synovi.

Důležitá je motivace Vašeho syna. Chtěl by on sám k psychologovi jít? Pokud ano, pak je pravděpodobné, že mu spolupráce s psychologem něco přinese. Byť to zpravidla nebývá hned. Co je určitě ještě dobré zvážit, zda by se Vašemu synovi lépe mluvilo s mužem nebo ženou a podle toho také vybírat.

Ať se Vám daří
Iva Dedeciová
Dobrý den, sezení u psychologa určitě pomoci mohou, důležitý je ale také názor Vašeho syna na věc - jestli by on sám chtěl chodit. S pozdravem Zdenka Bajgarová
Dobrý den, paní Veroniko,
nedostatek sebevědomí souvisí s nedostatkem sebelásky. A na tom se dá pracovat. Pokud je klient pro terapii motivovaný, efekt se po určité době dostaví. Váš syn je věkem v období, kdy vnímání tělesného rámce je v popředí a často dospívající nevidí jiné své přednosti. Cílem terapie je pak najít svou vlastní hodnotu.
Klidné dny Vám přeje dr. Šonková

Stále hledáte odpověď. Položte další dotaz

  • Vaše otázka bude publikována anonymně.
  • Vytvořte jednu jasně formulovanou otázku a buďte struční.
  • Otázku obdrží specialisté na tomto webu. Nikoliv pouze jeden konkrétní lékař.
  • Tato služba nenahrazuje konzultaci se zdravotníkem. Pokud máte potíže nebo akutní problém, navštivte svého lékaře nebo pohotovost.
  • Otázky týkající se konkrétního případu ani žádosti o druhé stanovisko nejsou povoleny.
  • Ze zdravotních důvodů nebudou zveřejněna žádná množství ani dávky léků.

Tato hodnota je příliš krátká. Měla by mít __LIMIT__ znaků nebo více.


Zvolte si odbornou specializaci lékařů, kterým chcete položit otázku
Použijeme ho k oznámení odpovědi. Nebude publikován online.
Veškerý obsah publikovaný na portálu ZnamyLekar.cz zejména Otázky a odpovědi, má pouze informativní charakter. Internet nepředstavuje plnohodnotnou náhradu lékařské péče poskytované specialistou.