Dobrý den,chtěla bych vás poprosit o radu,mám syna 15 let,má atopický ekzém,již ho má 6 let,velmi ho to trápí a nemá se ani trošku rád,připadá si kvůli tomu škaredý,dříve mu vadil atopický ekzém,ale nyní mu vadí kvůli tomu i celkový vzhled,je hodně přecitlivělý a vše si hodně bere např:že mu nejde matematika,ale zase mu jde perfektně angličtina,říkám mu že mu nemůže jít všechno,ale řeším to že dochází na doučování k lektorce,celou dobu se mu snažím já i jeho dvě sestry dodávat sebevědomí,ale nepomáhá to,jsem rozhodnutá domluvit termín u psychologa,aby docházel třeba pravidelně,ale chtěla bych se zeptat,myslíte si že by mu to mohlo pomoci?tolik bych si přála aby měl sebevědomí a měl se rád a byl šťastný a netrápil se.Moc děkuji za odpověď.Veronika
PhDr. Zdeňka Brujová
PhDr. Zdeňka Brujová
Psycholog
České Budějovice
Dobrý den paní Veroniko,
synův problém se psychoterapií jistě dá řešit. Obraťte se prosím na některého z mých kolegů, já bohužel s dětmi nepracuji.
Věřím, že syn vše zvládne a opět se zapojí do společenského života . VY mu jistě budete velkou oporou.
Přeji krásné dny , hodně sil a úspěchů PhDr. Zdeňka Brujová

Mgr. Bohuslav Jäger
Mgr. Bohuslav Jäger
Psycholog, Psychoterapeut
České Budějovice
Dobrý den paní Veroniko. Děkuji za dotaz. S podobnými situacemi se ve své praxi celkem pravidelně setkávám. Příčiny, i vámi uváděného stavu, mohou být různé a k jejich případnému odstranění je důležité hledat adekvátní specifické řešení pro každého jedince. V myšlence, využít pomoc psychologa, vás chci velmi podpořit. Jsem přesvědčen, že tato spolupráce může vašemu synovi pomoci nejen se zorientovat v tom co prožívá, ale i v hledání řešení toho, co ho trápí. Myslím si, že čím dříve budete kontaktovat vámi vybraného odborníka, tím dříve se může pozitivně měnit i život vašeho syna, pokud bude sám chtít.

PhDr. Filip Abramčuk
PhDr. Filip Abramčuk
Psycholog
České Budějovice
Dobrý večer, myslím si, že by několik pravidelných sezení u psychologa mohlo vašemu synovi pomoci se se svými obtížemi vyrovnat. Rovněž by mohlo být užitečné jej tam doprovodit. Někteří psychologové pracují s celou rodinou, což je v případě dětí i dospívajících velice efektivní způsob. Hodně zdaru

PhDr. Iva Dedeciová
PhDr. Iva Dedeciová
Psycholog, Dětský psycholog
České Budějovice
Dobrý den,
ptáte se, za by konzultace u psychologa mohly prospět Vašemu synovi.

Důležitá je motivace Vašeho syna. Chtěl by on sám k psychologovi jít? Pokud ano, pak je pravděpodobné, že mu spolupráce s psychologem něco přinese. Byť to zpravidla nebývá hned. Co je určitě ještě dobré zvážit, zda by se Vašemu synovi lépe mluvilo s mužem nebo ženou a podle toho také vybírat.

Ať se Vám daří
Iva Dedeciová

Mgr. Zdeňka Bajgarová
Mgr. Zdeňka Bajgarová
Psycholog
České Budějovice
Dobrý den, sezení u psychologa určitě pomoci mohou, důležitý je ale také názor Vašeho syna na věc - jestli by on sám chtěl chodit. S pozdravem Zdenka Bajgarová

PhDr. Eva Šonková
PhDr. Eva Šonková
Psycholog, Psychoterapeut
České Budějovice
Dobrý den, paní Veroniko,
nedostatek sebevědomí souvisí s nedostatkem sebelásky. A na tom se dá pracovat. Pokud je klient pro terapii motivovaný, efekt se po určité době dostaví. Váš syn je věkem v období, kdy vnímání tělesného rámce je v popředí a často dospívající nevidí jiné své přednosti. Cílem terapie je pak najít svou vlastní hodnotu.
Klidné dny Vám přeje dr. Šonková

Stále hledáte odpověď. Zeptejte se na další otázku

Tato hodnota je příliš krátká. Měla by mít __LIMIT__ znaků nebo více.

  • Vaše otázka bude publikována anonymně.
  • Vytvořte jednu jasně formulovanou otázku a buďte struční.
  • tázku obdrží specialisté na tomto webu. Nikoliv pouze jeden konkrétní lékař.
  • Tato služba nenahrazuje konzultaci se zdravotníkem. Pokud máte potíže nebo akutní problém, navštivte svého lékaře nebo pohotovost.
  • Otázky týkající se konkrétního případu ani žádosti o druhé stanovisko nejsou povoleny.

Zvolte si odbornou specializaci lékařů, kterým chcete položit otázku
Použijeme ho k oznámení odpovědi. Nebude publikován online.
Veškerý obsah publikovaný na portálu ZnamyLekar.cz zejména Otázky a odpovědi, má pouze informativní charakter. Internet nepředstavuje plnohodnotnou náhradu lékařské péče poskytované specialistou.