předýchání

1 Počet odpovědí:
Dobrý den
Již delší dobu mám tento problém se ktreým si nevím rady. Jelikož jsem prošel snad všechny vyšetření tak soudím že musí být nějakého psychosomatizačního rázu.
Zkrátka při stresu či fyzické zátěži ale i v klidu se dostávám do stavu hyperventilace. Nejsem schopný kvůli tomu sportovat protože mám pocit že se udusím.tento problém mám již delší dobu a nevím si sním rady. piřjde mi jako by moje tělo bylo ve vyším stupni nasazení a nešlo sklidnit. mívám i pocity neskutečna hlavně při sportu a předýchání. předem děkuji za váš čas a odpověd.
Dobrý den, nemohu na dálku posoudit, nenapsal jste věk a váš zdravotní stav. Také zda jste situaci řešil s lékaři a prošel vyšetřením srdce, krevního oběhu atd. Ale myslím si, že příčina bude psychosomatická. Druhá část vašeho popisu tomu odpovídá. Ideální řešení je o tom s někým nezaujatým mluvit a zkusit dopátrat kdy problémy začaly a s kterými věcmi se mohou pojit. Je to trochu detektivní práce, ale ze své zkušenosti vím, že se vždy najde nějaký spouštěč.
Myslím, že situace je řešitelná, ale je potřeba vaše otevřenost a chuť s tím pracovat. Chápu, že vás příznaky mohou dost stresovat a vyvolávat strach, úzkost a obavy. Zkuste teraii a uvidíte zda po někkolika sezeních přijde úleva. Zkazit tím nic nemůžete.