Před 2 měsíci jsem měla větší psychické problémy. Od te doby se to docela uklidnilo až poslednich pár týdnů.. dva..tri se to zase rozjelo. Už předtím jsem zažila deprese a panicke ataky. Nikdy jsem se nelecila. Pred 5 lety jsem zila v psychickem teroru a domácím násilí. Dnes mi je sedmnáct a má to na mě větší dopad než bych chtěla. S otcem se nevidam, protože jakýkoliv náznak jeho přítomnosti ve mně způsobí ataku, byť je to i zmínka o něm. Již 6 let špatně spim, to uz beru za samozřejmost. Myslíte, že mám šanci úzkost, ataku, deprese, nespavost a vše s tim spojene zvládnout sama?
Díky za Váš dotaz. Šance, že to zvládnete sama, tady určitě je. Avšak výběr vhodného odborníka může zlepšení výrazně urychlit a vyhnula byste se tak dalším zbytečným létům v "šedé zóně". Domácí násilí a psychický teror negativně postihne v podstatě každého a už to, že si to člověk prožil, je samo o sobě hrozné. Není třeba se trápit bez pomoci ještě několik let navíc! Moc Vám držím palce.

prožila jste si těžké chvíle, doporučuji Vám vyhledat odbornou pomoc. Je Vám sedmnáct let, můžete využít třeba služeb Krizového centra pro rodinu Cestou necestou, více najdete na jejich stránkách.
Přeji hodně štěstí!
Markéta Řeřichová
Dobré den, je zcela přirozené, že na minulost nejde zcela zapomenout a že na vás má vliv. Ptáte se na to, jestli máte šanci se z úzkostí a deprese dostat sama. Zeptejte se sama sebe, zda se z toho opravdu chcete dostat sama. Čtu, že toho je teď na vás opravdu hodně. Já za sebe doporučuji si v takovém případě popovídat s nějakým psychoterapeutem. Hodně síly Marie Brichová