potíže s únikem moči

3 Počet odpovědí:
Dobrý den. Je mi 41 a zhruba před rokem se mi začalo stávat, ze mi uniká moč. Často se mi stává, že večer jdu na toaletu, potom vlezu do sprchy a po opuštění koupelny cítím potřebu jít na toaletu opět. A občas v noci už ani nestihnu na záchod jít.
Žádné jiné zdravotní problémy nemám, nekouřím, alkohol piji občas a s limitem, sportuji.
Rád bych se zeptal, kde může být problém?

Děkuji za odpověď

Viktor
Máte zřejmě tzv. hyperaktivní močový měchýř. Problém je funkční , tzn , že močový měc hýř neudrží v sobě větší objem a nutí vás chodit po menších porcích na WC. Lze problém léčit. Pokud budete chtít. Obj. se na vyšetření. Přineste si s sebou mikční kartu - záznam jednotlivých mikčních porcí za 48 hodin - např v 7:00 hodin vymočil 250 ml , v 8:10 : 80 ml atd.
S pozdravem Dr Vrtal