Poškrábaná rohovka

3 Počet odpovědí:
Dobrý den,
v sobotu 26.8. jsme byli v lese a já si o větvičku poškrábala rohovku. Ze začátku jsem myslela, že to nic není i když oko šíleně bolelo a škrábalo. Asi za 8 hodin co se mi to stalo jsme jeli na pohotovost, tam mi řekli, že mám poměrně dost poškrábanou rohovku. Měla jsem v oku ještě nějaký bordel, oko mi vyčistili, zalepili. Nasadili antibiotika na 5 dní a umělé slzy na týden. Oko už neškrábě, ale stále pálí i když je to už 3 den co kapu antibiotika a umělé slzy :( Pracuji v kanceláři, takže celý den koukám do pc. Oko je stále červené, občas vidím rozmazaně.. Je to normální nebo mám navštívit znovu očního lékaře, jde mi hlavně o to pálení oka. Děkuji
Dobrý den.
Rohovka je vůbec nejcitlivější tkání v lidském těle. Její poranění je velice bolestivé. Podle rozsahu a stupně poškození se dá odhadnout i doba hojení. Běžná doba je 3-7 dnů, když je oko v klidu. Jestliže v klidu není (Vaše běžná práce), tak se hojení může ekvivalentně prodloužit.
Pokud se týče zlepšení vidění, doba na rekonvalescenci může být běžně až měsíc (tady v návaznosti na místo poškrábání - centrální defekt je logicky horší.
Návštěvou lékaře nic ale nezkazíte.
S pozdravem
Prim. MUDr. Petr Novák
Refrakční Centrum Praha