počínající demence

2 Počet odpovědí:
Dobrý den. Je mi 63 a poslední rok mívám zvláštní vidiny. Stalo se to poprvé na jaře, když jsem si prohlížela s vnukem omalovánky a povídala si s ním. Náhle jsem byla na pár okamžiků zcela jinde a jen na chvíli jsem si uvědomovala, že s ním sedím na gauči. Bylo to jako když ráno usínáte a vzbouzíte se a máte mnoho krátkých nesouvislých snů jako různých obrazů a nevíte, jak dlouhý čas ve skutečnosti uběhl.
Uvědomovala jsem si chvílemi, že s ním sedím a povídám, ale hned zas jsem !zmizela! do jakéhosi krátkého snu. Pak jsem si lehla a řekla snaše, že mi není dobře. Vím, že jsem nespala, ale ty děje trvaly mě se zdálo tak půl hodiny. Pak to přestalo a snacha říkala, že jsem ležela tak 5 min.Od té doby se mi to stalo už asi 5x, naposledy včera, když jsem byla se psy na procházce. Je to přesně jako když spíte a hlavou se hodí kratičké nesmyslné sny, ale nejde to ukončit, dokud se náhle nevrátím do reality.Pak už vidím normální situaci a nic jiného už se mi nezdá.
Bojím se, že je to počínající demence.Před třemi lety jsem měla slabou mrtvici kvůli složité rodinné situaci-syn měl autonehodu a pak po půl roce, když byl z nejhoršího venku, jsem měla mrtvici.Ale dostala jsem se z toho, jen od té doby občas hledám slova a nepamatuju si některé věci.Mám navštívít psychiatra? děkuji.
Hezký den,
prvně se obraťe na svého obvodního lékaře, který posoudí, zda je vhodné navštívit psychiatra, psychologa či neurologa. K nám se objednat nemůžete, jsme ordinace pouze pro děti a dorost.
S pozdravem za ordinaci sestra Kupková