Nocni desy

1 Počet odpovědí:
Dobry den,
syn (4,5 roku) trpí nočními děsy. V noci, obvykle cca 2 hodiny po usnutí začne hrozně křičet, občas něco spíš nesrozumitelně vykřikuje („oni jsou velicí“), nejde uklidnit ani probudit. Trvá to obvykle minimálně pár minut. Ráno o ničem neví. Tento stav trvá od ledna. První týden se takto budil každý den, i několikrát za noc, pak to na nějaký čas ustalo, teď se to nárazově opakuje cca 1-2x za 14 dní, většinou už jen jednou za noc. V rodině nemáme žádnou krizi, ve školce také o ničem neví.
Myslíte, že má smysl přijít za Vámi – pokud se těmto případům teď věnujete (a pokud ne, za kým jít)? Nebo spíš ještě vyčkat jestli to neodezní samo?
Dekuji, Klára C.
Dobrý den, určitě bych ještě vyčkala, v tomto věku je to docela běžné, mají velkou fantazii, zároveň spoustu podnětů přes den... ani ta frekvence není nijak vysoká... zkuste ho trochu zklidnit před spaním, rozhodně nejsou vhodné akční pohádky nebo filmy, spíš klidným hlasem přečíst pohádku, jemná masáž... aby usínal klidnější a zrelaxovaný.
Držím palce, ať to brzy přejde. Lucie Kotková