Mudr Tomešová

2 Počet odpovědí:
p.Mudr Tomešová Sokolov
Dobrý den od jara jsem měla divné příznaky, na zvracení motolice, vysoký tlak, pocení rukou a nohou a třes.nedávala jsem tomu nějakou váhu,Ale začátkem září to na mě udeřilo co druhý den,Zašla jsem na internu, vyšetření srdce,cév, a24 hod holmetr na měření tlaku+ vyšetření krve- vše v naprostém pořádku.Když mě doktorka po všech vyšetření řekla že trpím panickýma atakama.Začla jsem brát 1/2Itakemu po týdnu 1 x 10mg + v poledne a večer 0,25mh neurolu. je mi o hodně líp, ale jak dlouho to budu muset užívat,Možná bych mohla navštívit p.doktorku v Sokolově.děkuji za odpověď.
Dobrý den, podle příznaků, které popisujete to opravdu vypadá na panické ataky. V totmo případě je nejlepším přístupem kombinace léčby antidepresivy (skupiny SSRI) a psychoterapie. Léky typu Neurol slouží spíše na překlenutí nástupu účinku antiderpresiv nebo ke zvládnutí akutního záchvatu. Určitě bych Vás podpořila k nalezení specialisty který nude vaši léčbu řídit, eventuelně Vám zajistí psychoterapii. Antidepresiva se bere dlouhodobě, v rádu měsíců nebo let podle stavu, ale psychoterapie zajišťuje možnost trvalejšího efekteu a možnost vysazení antidepresiv po určitém čase.