Mám tlak na prsou hlavně to cítím, když ležím na zádech. Je mi 77 let, a samozřejmě se v tomto věku

1 Počet odpovědí:
Mám tlak na prsou hlavně to cítím, když ležím na zádech.
Je mi 77 let, a samozřejmě se v tomto věku léčím s vysokým tlakem, který pomocí léků držím v normálu. Dále na Entrologii s divertikulosou, nedávno obj. helikobakter.
K ředění krve beru anopyrin.

Čím to může být?
Děkui
Dobrý den, jste ve věku, kdy se nabízí odpověď "je to od srdíčka". Pro jistotu navštivte PL a nechte si natočit EKG (v leže). Pokud bude EKG normální nebo stejné jako předchozí, může to být od páteře, pak by pomohl fyzioterapeut. Bolest může být i způsobena refluxem žaludeční kyseliny do jícnu. - Zkuste podložit nohy postele "za hlavou" min 15 cm špalky. Z léků pomůže Emanera (na předpis). S pozdravem MUDr. Hlaváčová