Mám otázku, myslíte si, že když jsem byl před 10 měsíci u zubaře a měl jsem opravdu pěkné zuby bez k

2 Počet odpovědí:
Mám otázku, myslíte si, že když jsem byl před 10 měsíci u zubaře a měl jsem opravdu pěkné zuby bez kazů, zubař mi dělal trojitý rentgen a doporučil jen zubní hygienu, ale po 10 měsících po druhé návštěvě a mám 3 kazy? Z nichž dva z nich jsou na vrtání a plnění? Jsou v bodě, kde jsou zuby v kontaktu, mezi. Je mi 26 a neměl jsem vůbec žádné kazy. Pravidelně čistím zuby dvakrát denně, myslíte si, že by se mohl mýlit? Myslíte si, že v takto krátkém časovém období se mohou tvořit kazy? Za mě to zní podivně, téměř jakoby se pokoušel vydělat na mě nějaké peníze. Zuby si čistím 26 let pořádně, ze všech stran, většinou i mezi. Nejen že zubař ty kazy neviděl zrcátkem, ani viditelně. Udělal (namátkově) bez žádného podezření rentgen, který mi ani nijak neobjasnil, a prý je tam mám a hned mě objednal na plnění bez nějakých dalších informací. Jak může někdo kazy které nejdou vidět odstraňovat? Co když není potřeba je odstranit a třeba se samy zastaví? Děkuji za odpovědi a přeji hezký zbytek dne :)
Dobrý den,
nemyslím si, že by bylo moudré podezřívat zubního lékaře z toho, že chce ošetřovat kazy, které ve skutečnosti nejsou. V dnešní době mají zubní lékaři tolik práce, že toto není opodstatněná praktika. Co se týče zhotovení zubního RTG bez jakéhokoliv podezření, je to běžné a správné. Malé, tzv. intraorální, snímky by se měly zhotovovat ideálně jednou ročně a velký, tzv.panoramatický, RTG by se měl dělat jednou za 2 až 3 roky. Mezizubní kazy skutečně nemusí být vidět pouhým vyšetřením v ústech pacienta, ale až na zmíněných RTG snímcích. Kazy mají určitá stádia a pokud pan doktor zhodnotil, že už je potřeba je ošetřit, on je odborník a věřil bych mu. V opačném případě máte svobodnou volbu toto ošetření odmítnout a zkusit své štěstí jinde. Je to skutečně tak jednoduché... :)

S pozdravem...
MDDr. Petr mochow