Jsem na dně a uzavřela jsem se a užírám se nevím co mám dělat pomoz te mi prosím,děkuju
Mgr. Miluše Suntychová
Mgr. Miluše Suntychová
Psychoterapeut, Psycholog
Praha
Dobrý den,
uzavřít se a užírat se není to pravé ořechové, co by Vám pomohlo. Myslíte, že byste dokázala kontaktovat některého z terapeutů, nebo Linku důvěry, příp. krizové centrum/ poradnu ve Vašem městě?
Držím palce! MS

Mgr. Lada Skulilová
Mgr. Lada Skulilová
Psycholog
Lipník nad Bečvou
Dobrý den, mě v případě takového dotazu vždycky jako první napadne - a co se stalo? Čím jste prošla? Co vás dostalo na dno? To obvykle žádný tazatel nenapíše ... Ale to je právě to rozhodující, na co je potřeba se zaměřit. Protože pravděpodobně Váš stav nepřišel jen tak sám od sebe. Je tedy nutné probrat a následně zpracovat události nebo vývoj, které k Vašim problémům vedly. Jako první pomoc najděte na internetu kontakt, o kterém napsala kolegyně výše. K zahojení případných psychických ran nebo traumat, která se Vám stala, doporučuji pak regresní terapii. S pozdravem Mgr. Lada Skulilová, psycholožka, terapeutka

Mgr. Alžběta Michalčíková
Mgr. Alžběta Michalčíková
Psycholog, Psychoterapeut
Brno
Dobrý den,
někdy je člověku mizerně má pocit, že s tím nedokáže nic udělat. Někdy se dějí v našich životech takové události, že reagovat na ně zhroucením a depresivně je přirozená reakce psychiky, která má potřebu sebe samu takto ochránit. Nevyčítejte si to. Myslím, že by Vám pomohlo si s někým promluvit o tom, čím procházíte, co Vás trápí, co se poslední dobou ve Vašem životě odehrálo. Už jen to, že se ukáže, s čím Vaše pocity souvisejí, Vám může ulevit.
Zkuste nejprve podat pomocnou ruku sama sobě a pokud to je jen trochu možné obraťte se na krizové centrum nebo některou z linek důvěry, nejlépe pak zkuste domluvit si konzultaci u psychologa/terapeuta v místě Vašeho bydliště.
Kdo je na dně, právě ten se může odrazit. Neztraťte víru, že pomoc je možná. A tu víru jistě alespoň trochu máte, jinak byste se neobrátila na tento portál s prosbou o pomoc :-)
Držím palce a přeji lepší dny,
AM

Michaela Szabó
Michaela Szabó
Psycholog, Psychoterapeut
Plzeň
Dobry den, muzete vyhledat odbornika, krizovou sluzbu, linku duvery. S pozdravem Sz.

Stále hledáte odpověď. Zeptejte se na další otázku

Tato hodnota je příliš krátká. Měla by mít __LIMIT__ znaků nebo více.

• Vaše otázka bude publikována anonymně.
  • Vytvořte jednu jasně formulovanou otázku a buďte struční.
  • tázku obdrží specialisté na tomto webu. Nikoliv pouze jeden konkrétní lékař.
  • Tato služba nenahrazuje konzultaci se zdravotníkem. Pokud máte potíže nebo akutní problém, navštivte svého lékaře nebo pohotovost.
  • Otázky týkající se konkrétního případu ani žádosti o druhé stanovisko nejsou povoleny.

Zvolte si odbornou specializaci lékařů, kterým chcete položit otázku
Použijeme ho k oznámení odpovědi. Nebude publikován online.