Jsem na dně a uzavřela jsem se a užírám se nevím co mám dělat pomoz te mi prosím,děkuju

Dobrý den, mě v případě takového dotazu vždycky jako první napadne - a co se stalo? Čím jste prošla? Co vás dostalo na dno? To obvykle žádný tazatel nenapíše ... Ale to je právě to rozhodující, na co je potřeba se zaměřit. Protože pravděpodobně Váš stav nepřišel jen tak sám od sebe. Je tedy nutné probrat a následně zpracovat události nebo vývoj, které k Vašim problémům vedly. Jako první pomoc najděte na internetu kontakt, o kterém napsala kolegyně výše. K zahojení případných psychických ran nebo traumat, která se Vám stala, doporučuji pak regresní terapii. S pozdravem Mgr. Lada Skulilová, psycholožka, terapeutka

někdy je člověku mizerně má pocit, že s tím nedokáže nic udělat. Někdy se dějí v našich životech takové události, že reagovat na ně zhroucením a depresivně je přirozená reakce psychiky, která má potřebu sebe samu takto ochránit. Nevyčítejte si to. Myslím, že by Vám pomohlo si s někým promluvit o tom, čím procházíte, co Vás trápí, co se poslední dobou ve Vašem životě odehrálo. Už jen to, že se ukáže, s čím Vaše pocity souvisejí, Vám může ulevit.
Zkuste nejprve podat pomocnou ruku sama sobě a pokud to je jen trochu možné obraťte se na krizové centrum nebo některou z linek důvěry, nejlépe pak zkuste domluvit si konzultaci u psychologa/terapeuta v místě Vašeho bydliště.
Kdo je na dně, právě ten se může odrazit. Neztraťte víru, že pomoc je možná. A tu víru jistě alespoň trochu máte, jinak byste se neobrátila na tento portál s prosbou o pomoc :-)
Držím palce a přeji lepší dny,
AM
Dobry den, muzete vyhledat odbornika, krizovou sluzbu, linku duvery. S pozdravem Sz.