Jeden měsíc si píšu s mužem/seznamka/. Zprvu psal každý den. Psal,že by mě rád poznal,ale,že neví jak na to. Mám navrhnou schůzku první? Nyní píše jen jednou za týden. Zatím jsme se ještě nesetkali,nastoupil do nového zaměstnání. Napsal o sobě dost osobních věcí i že je po rozvodu. Má smysl pokračovat nebo si léčí jen své osobní trauma? Děkuji za názor a radu. Tereza

PhDr. Kateřina Matoušková
Psycholog, Psychoterapeut
11 názor

Dobrý den, Terezo, na Vaši otázku je těžké odpovědět, protože tu odpověď nikdo nezná. Těžko uhodnout, jestli to druhý člověk myslí vážně nebo jestli si "jen léčí své osobní trauma", jak píšete, dokud ho nepoznáme, nezjistíme, jak se cítíme v jeho přítomnosti, jak se k nám chová, jestli nám vyjadřuje respekt a zájem a podobně. Z Vašeho dotazu vnímám, že máte strach udělat nějaký krok. Možná má stejný strach i on - nebo nějaký jiný strach - každý se něčeho bojíme. Píše, že by Vás rád poznal, ale že neví, jak na to. Jako by tím naznačoval, abyste Vy udělala tento první krok. Třeba se bojí odmítnutí, tak jako možná i Vy. Při seznamování potřebujeme určitou dávku odvahy - jdeme s kůží na trh, že ? :-) Pro někoho to může být bolestnější než pro jiné. Nic jsem Vám neporadila, ale i tak Vám držím palce :-).

Specialisté na léčbu psychoterapie on-line

Martina Nováková

1 názor

Veltruby

Obdobné otázky

Máte dotazy?

Naši lékaři a specialisté odpověděli na 1 dotazů týkajících se psychoterapie on-line