Je to normální nebo mám nějaký blok?

1 Počet odpovědí:
Dobrý večer,byla jsem s přítelem před 2 lety na oslavě narozenin a on se tam "víc" napil(už z dřívějška vím,že nemůže pít tvrdý alkohol,protože je pak hádavý apod.)no a on to tam přehnal,byl dost zlý a agresivní.Pak měl výčitky a od té doby se nic takového už nestalo.Jde jednou za měsíc na pivo,ale já to nezvládám.A je to čím dál horší.Stačí aby se zeptal,jestli může jít a mě se udělá špatně od žaludku,začnu se klepat,buší mi srdíčko a mám pocity na omdlení.Když přesto odejde,nespím a mám opět bušení.Když neodejde,pomalu se zklidním a pak se rozbrečím.Chápu že potřebuje taky posedět s kamarády,ale ve mě ta oslava vyvolala něco,co nedokážu vysvětlit.Co s tím mám dělat,jsem bezradná?Děkuji
Dobrý den.
Vypadá to, že máte nějaký blok, který ale mě připadá úplně normální. Prožila jste si s přítelem obtížnou situaci, kdy jste ho zažila zcela jinak než jste byla zvyklá, kdy jste se asi cítila ohrožená a kdy jste tomu, co dělá, nejspíše vůbec nerozuměla. Myslím si, že když zažíváte vaše nepříjemné tělesné stavy, vlastně znovuprožíváte tu směs důležitých pocitů, které patří k zažité události, tedy: překvapení, strach, nepochopení. Myslím, že by vám oběma mohlo pomoci, kdybyste si přítelův "exces" v klidu a důkladně vysvětlili. Je totiž možné, že svému chování dodnes nerozumí ani sám váš přítel. Pokud k takovému rozhovoru budete potřebovat ještě někoho jiného, jsem vám v rámci své poradny k dispozici. Ale třeba to zvládnete sami. Přeji vám co nejvíce klidných společných dnů. Jiří Chvála