je amputace vhodná?

4 Počet odpovědí:
Dobrý večer,
má maminka má brennerův tumor v malé pánvy. nádor je již velkáý cca. 10 cm.. zasáhl hlavní cévu v noze.. na klinice nám řekli,že je tento nádor neoperovatelný díky této cévě. Napadlo mě, pokud by nešla amputovat noha, což jí navrhli i v motole v Praze.. co si o tom myslíte? jsem vážně již neštasná, mamince je pouhých 41 let :(
Dobrý den,
K otázce amputace končetiny se bohužel nemohu vyjádřit, neznám totiž, jak vypadá dolní končetina , která je zásobena tepnou, do které nádor prorůstá, zda je ohrožena na životnosti ,či není.Rovněž nevím, zda je tumor histologicky/ předpokládám, že byla provedena biopsie / benigní, či maligní, ale vzhledem k rozsahu nádoru předpokládám bohužel tu horší variantu.

s pozdravem Dr Křišťan