Dobrý večer, už tak rok nebo 2 trpím sluchovými halucinacemi, ale pouze ve společnosti, nikoli když

2 Počet odpovědí:
Dobrý večer, už tak rok nebo 2 trpím sluchovými halucinacemi, ale pouze ve společnosti, nikoli když jsem doma sám nebo kdekoli jinde sám. Velmi často, například v práci se mi zdá jak kdyby mě okolí pomlouvalo, nebo něco vyčítalo...nevim jestli to je vsugerované nebo to je fakt. Dále trpím častými změnami nálad a bohužel i neschopností soustředit se na určitou věc na 100%. Skoro vždycky myšlenky nebo vnímání zajde někam jinam, než aby zůstalo u věci u které má. Když se mám na nějaký úkol soustředit naplno v práci, ve škole nebo doma jsou to velké rozdíly. Nejlíp se mi dělá doma v klidu, než mezi lidmi a ještě k tomu nějaké složitější věci. Jsem většinou nervózní a nemohu se plně soustředit. Bohužel jsem cca 4 roky pravidelně požíval mariuhanu a mám podezdření, že tato látka může z nějaké části za mé psychické problémy, které jsem předtím nemíval.
Dále se chci zeptat co by jste mi doporučil/a protože z toho mám už delší dobu deprese. Díky a hezký večer.
Dobrý den,

za Vašimi nepříjemnými stavy a pocity ve společnosti a potížemi se soustředěním mohou stát různé příčiny. Píšete, že se cítíte komfortněji doma a soustředění je lepší, když jste sám. Mohlo by tedy být přínosné například zkoumat, čím je tento rozdíl způsoben a zda je možné hledat cesty, jak se mezi lidmi cítit lépe. Doporučuji Vám se objednat na konzultaci k psychologovi a tam to probrat. Pokud byste se cítil svými potížemi výrazněji omezen v běžném životě, je na místě se objednat i k psychiatrovi. Péče psychologa a psychiatra se může dobře doplňovat. Přeji Vám hodně štěstí, Anna Putnová