Dobrý večer,máme syna 10/v květnu 11let..nadprůměrně inteligentní,v rámci školy premiant a není vůbe

1 Počet odpovědí:
Dobrý večer,máme syna 10/v květnu 11let..nadprůměrně inteligentní,v rámci školy premiant a není vůbec problém..jen..,ale..dostáváme se zřejmě do první fáze puberty a s tim občasné excesy v chování/létá emočně zkratka nahoru a dolu/smích/vztek(tzv.omlouvam se za vyraz-samoná...r)..poslední slovo a argument,který diky jeho inteligenci holt ma i hlavu a patu-a s manželem nejsme již schopni reagovat nez křikem a hloupymi/uvědomujeme si/řečmi stylem “tak dost,vyčistit zuby a spat-jde-li o vecer nebo “uz dost,a přestaň-nevíš,kdy je potřeba zavřít pusinu..bohuzel..jsem ted v tuto chvili od syna !!dostala prosbu”mami,ja chci chodit k nějakému psychologovi,me uz trápí a štve me,ze na me porad jen kricite../coz pravda neni ve stylu “porad”..a to me šokovalo a dohnal me tento”výkřik do tmy” od vlastního syna,ze Vás oslovuji a moc prosíme o pomoc..Dekuji a s pozdravem
Dobrý den,

pomoci by Vám mohl dětský psycholog. Zkuste "googlovat" ve Vašem okolí, zda někoho vhodného najdete. Další variantou by mohla být i rodinná terapie, na kterou byste docházeli všichni tři - tedy Vy, syn a manžel. V obou případech (ať dětský psycholog nebo rodinný terapeut, je důležité, aby šlo o osobnost, kterou bude syn moci brát vážně a respektovat.

Jinak, pokud je syn mimořádně bystrý, bude zřejmě fungovat, když jejj přestanete brát jako dítě, ale zaujmete k němu postoj jako k dospělému. Jde především o respektování, toleranci a odpovědnost. Vše pak ale musí nutně přicházet z obou stran, tedy jak od syna, tak od rodičů. Zároveň, jakkoli je Váš syn bystrý, v tomto věku stále potřebuje mít nastavené hranice, které zároveň bude neustále testovat. Zkuste být s manželem důslední, laskaví a srozumitelní. A doporučuji dát pozor na to, abyste se vyvarovali situací, kdy na syna budete oba hodně rozzlobení. Měl by vždy cítit, že je doma v bezpečí, byť "zlobí".
Přeji hodně sil a držím palce.
Srdečně
Klára Gajdušková