Dobrý den, zubař mi po rentgenu sdělil, že mám pod korunkou kaz (šestka dole). A protože plomba na

zubař mi po rentgenu sdělil, že mám pod korunkou kaz (šestka dole). A protože plomba na sedmičce je hodně velká, chce mi nechat udělat "dvoukorunku" na oba zuby - její cena je 12 000 plus další výlohy. Když jsem řekla, že tolik nemám, nenabídl mi jinou alternativu. Svou práci jinak odvádí dobře, ale to skutečně nemám na výběr? Má sestra od lékaře přešla k jinému, protože také není movitá. Zubař ji odbyl s tím, že pokud nemá peníze na jím navrhovaný zákrok, tak ani nemá smysl, aby tam chodila. Mám možnost konzultace u jiného lékaře? Připadám si jako rukojmí - vzhledem k tomu, jak málo je zubařů.
Děkuji za odpověď
bohužel kvalitní zubní ošetření je drahé. Všichni lékaři vycházejí ze své minutové kalkulace. Alternativa je dobrá prevence. Chodit na dentální hygienu a každý den čistit.
Jestli je pan zubař dobrý a budete chodit pravidelně na dentální hygienu, může to být od něj poslední zákrok.
S pozdravem
Jiří Baader

Dobrý den, v lékařství bohužel moc kompromisů nelze použít. Pokud je zub sedm v pořádku může plomba dlouho vydržet,kaz na zubu šest je určitě potřeba ošetřit, při větším vrtání někdy nelze již zhotovit plombu a musí se udělat korunka, zde můžete využít levnější materiál,např místo keramiky metalokeramiku či úplně jen celokovovou korunku, nečekejte však že bude zub krásný,může i hůře sedět. Doporučuji chodit pravidelně na zubní prohlídky, nechat si občas udělat rentgen a svědomitě pečovat o svůj chrup s čímž vám pomůže každá zkušená ordinace s dentalni hygienou.